Przyjaciółka WeGirls

Blog Sary (odc.13) Róża Przyjaźni

Klub Dziewczyn Świata ma swoje zasady!

30 listopada 2015

Cześć Dziewczyny! Dzisiaj zrobiłyśmy coś ważnego. Zaczęło się od tego, że nasza nowa super przyjaciółka Adila zapytała nas jakie właściwie są zasady Klubu Dziewczyn Świata… Hmm, no tak, przecież trzeba wiedzieć coś o klubie, do którego się wstępuje. Jakie mamy zasady? No… wydawało nam się to oczywiste, ale kiedy spróbowałyśmy jej odpowiedzieć, zrobiło się zamieszanie. Wtedy Monika zarządziła, że musimy stworzyć specjalną Listę Zasad – na piśmie. I każda z nas musiała coś zaproponować.

Weronika od razu wyskoczyła z KOCHAMY ZWIERZĘTA! No jasne.

Ja zaproponowałam: POMAGAMY INNYM.

Nina najpierw powiedziała: MAMY ARTYSTYCZNE DUSZE, ale potem zmieniła zdanie i powiedziała: RÓŻNIMY SIĘ, ALE SZANUJEMY NASZE RÓŻNICE.

Uznałyśmy, że to bardzo mądre, bo przecież właśnie na tym polega prawdziwa przyjaźń. Na tym, aby szanować się nawzajem i umieć docenić to co jest dobre w każdej z nas. Mamy różne zdolności i różne zainteresowania, ale liczy się, to, że wszystkie JESTEŚMY CIEKAWE ŚWIATA I OTWARTE NA ŚWIAT. No i to, że CHCEMY BYĆ CORAZ LEPSZE. Także dla siebie nawzajem.

Czasem kłócimy się o bzdury, ale umiemy się dogadać. I potrafimy powiedzieć „przepraszam”, kiedy zdarzy się nam sprawić komuś przykrość.  Staramy się okazywać sobie zrozumienie i wsparcie, kiedy któraś z nas jest smutna albo niepewna siebie, albo ma jakiś kłopot. Bo razem można poradzić sobie ze wszystkim. Adila powiedziała, że podpisuje się pod wszystkimi zasadami klubu. I że cieszy się, że nas poznała. Byłyśmy bardzo dumne. Uff… to super, że mamy takie fajne zasady. A najważniejsza z nich jest PRZYJAŹŃ. To jedno słowo znaczy przecież tak wiele. Przyjaźń jest piękna! Jak najpiękniejsza róża. I rozwija się jak róża.

Róża Przyjaźni

Wasza Sara i Klub Dziewczyn Świata

RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT!