WeGirls_Blog_Sary_Gorące_pomysły_na_ciepłe_dni_1

Blog Sary (odc.18) Gorące pomysły na ciepłe dni

18 kwietnia 2016

Cześć Wszyscy!

Długo nie pisałam, ale obudziłam się wraz z wiosną! Jest tak pięknie! W parku zakwitły magnolie, uwielbiam je! Kiedy kwitną drzewka świat wygląda tak bajkowo, że czuję się jak księżniczka. Powiedziałam to Weronice, a ona na to: Czy nie mogłabyś poczuć się jak ogrodniczka? Bo potrzeba mi pomocy!

Za domem Weroniki jest piękny, ale bardzo zaniedbany ogród. Należy do starszej pani, która nie ma już siły na ogrodowe prace.  Oczywiście Weronika postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce.  A raczej nasze… I w sobotę umówiłyśmy się wszystkie na dziewiątą rano, żeby zrobić tam wiosenne porządki. Było super! Grabiłyśmy ścieżki i przycinałyśmy krzewy. Nasza koleżanka, którą nie bez powodu nazywamy Artystką przyniosła kolorowe wstążki i oznaczyła nimi granice kwiatowych grządek. W każdy róg grządki wbiłyśmy patyki, a ona przywiązała do nich wstążki. Potem wokół krzewu ułożyłyśmy kamyczki, co też wyglądało bardzo pięknie.  Tata Weronki przyniósł nam farbę i pędzle i wymalowałyśmy na biało starą ogrodową ławkę. Och! Gdybyście tylko mogli zobaczyć jak uroczo wygląda teraz ta ławeczka, pod kwitnącym na biało drzewkiem. Starsza pani przyszła zobaczyć nasze dzieło i prawie się rozpłakała. Byłyśmy z siebie strasznie dumne! Wspaniały dzień! Wszyscy byli zadowoleni, nawet pies Weroniki piszczał z radości. Biegał za nami cały czas, ale nie wchodził na oznaczone wstążkami grządki – to bardzo inteligentny pies. Potem pobiegłyśmy do domu umyć się i przebrać, a po południu urządziłyśmy ogrodowe przyjęcie.

WeGirls_Blog_Sary_Gorące_pomysły_na_ciepłe_dni_2

Starsza pani przygotowała specjalnie dla nas  gorącą czekoladę. Nazywa się Misia i bardzo lubi przyjęcia. Powiedziałyśmy pani Misi, że możemy przychodzić do niej na przyjęcia nawet codziennie. Mam nadzieje, że się nie wystraszyła. Tak, czy inaczej będziemy dbać o jej ogród. Jest wiosna, zaraz będzie lato, rośliny wymagają opieki i regularnego podlewania. To praca, ale bardzo przyjemna. W sumie zgadzam się z Weroniką, że lepiej być ogrodniczką niż księżniczką. Chociaż kiedy ładnie ubrane zjawiłyśmy się na ogrodowym przyjęciu, też bardzo mi się to podobało. Najfajniej jest robić różne rzeczy. Naprawdę fajnie jest próbować wszystkiego.

Wasza Sara :)

A jeśli szukacie pomysłu jak ubrać się na wiosenne przyjęcie…

http://wegirls.com/pl/16-zestawy-i-nowosci?p=3