WeGirls_Blog_Sary_Zaszyfrowana_wiadomosc_2

Blog Sary (odc.19) Marzenia i wyobrażenia. Kim chcecie zostać w przyszłości?

24 maja 2016

 

Cześć! Czy czekacie już na Dzień Dziecka? Ja tak :) Och! To już zaraz…

O jakich prezentach marzycie? Ja lubię dostawać książki… no i oczywiście przydałaby mi się nowa letnia sukienka… W końcu zrobiło się ciepło i można wybrać się na łąkę. Zaproponowałam dziewczynom wspólny piknik. Każda z nas przygotuje koszyk z jedzeniem i coś słodkiego. Ale zabawa! Uwielbiam wycieczki i pikniki! Maj jest takim cudownym miesiącem Tyle się teraz dzieje. Weronika uczy się jeździć konno. Bardzo dba o swojego konia i wymyśla mu wciąż nowe imiona jak Północny Wiatr albo Ognisty Podmuch.

WeGirls_Instagram_2

To bardzo oryginalne imiona, choć obawiam się, że jej koń nie bardzo wie jak naprawdę się nazywa 😉 Weronika jeszcze nie może się zdecydować. Jej koleżanka, która też trenuje jeździectwo, zwichnęła sobie nogę w kostce, zeskakując z konia i przez jeden dzień była w szpitalu na różnych badaniach. Odwiedziłyśmy ją razem i wiecie co… lekarze mają naprawdę niesamowita pracę. Jest potrzebna i ważna, i tak bardzo odpowiedzialna. Trzeba ogromnej wiedzy i prawdziwego zaangażowania, żeby leczyć. Kiedy myślimy kim chciałybyśmy zostać w przyszłości, przychodzą nam do głowy różne atrakcyjne zawody, często myślimy o tym co może przynieść nam sławę, jak zawód aktorki czy piosenkarki. Teraz jednak pomyślałam sobie, że być dobrym lekarzem znaczy więcej niż być kimś powszechnie znanym. Lekarze ratują ludzie życie, każdego dnia. Oczywiście ten zawód wymaga specjalnych umiejętności, np. odpowiedniego podejścia do, dużej cierpliwości i pewnie spokoju. No bo wyobraźcie sobie pracę chirurga…

WeGirls_Instagram_3

W trudnych sytuacjach trzeba zachować zimną krew. Znam kogoś, kto świetnie nadawałaby się do tego zawodu. To nasza przyjaciółka. Nie bez powodu nazywamy ją Opiekunką… Nigdy nie traci opanowania i jest naprawdę szczęśliwa kiedy może komuś pomóc.

A Wy o jakich zawodach myślicie? I czy lubicie bawić się w zgadywanie przyszłości?

Wasza Sara