motylek-sygnet-logo-rgb-wektor

Blog Sary (odc.22) Odkrywamy swoje talenty! Chcecie poznać sposób?

7 października 2016

Hej Kochani!

 

Za oknem jesień, ale to nie powód, żeby się nudzić. Pochmurne dni to super okazja, żeby trochę pobyć z samym sobą i trochę pomyśleć. Zastanawiałam się nad sobą przez pół dnia. Zadzwoniłam do Moniki, żeby zapytać co robi i okazało się, że ona też myśli… Sprawdziłyśmy co u Niny i Weroniki i wyobraźcie sobie… one obie też siedziały i zastanawiały się co chcą robić w życiu. W takiej sytuacji zorganizowałyśmy spotkanie na szczycie. Czyli u mnie w pokoju. Można przecież zjednoczyć siły i razem poszukać odpowiedzi na trudne pytania. Decyzja o tym, kim chce się w życiu zostać nie jest taka prosta! Ale na wszystko można przecież znaleźć sposób!

Monika przygotowała dla nas karteczki i każda z nas musiała uzupełnić zdania:

Najbardziej lubię filmy o………………………………

Najchętniej czytam książki o………………………….

Myślę, że mam talent do……………………………….

Chciałabym nauczyć się…………………………………

Wydaje mi się, że byłabym dobra jako………………………

Często wyobrażam sobie, że jestem………………………….

Takie pytania pomagają nam odkryć to, co naprawdę lubimy i to, do czego mamy talent. Każdy przecież ma jakiś talent… Monika ma duszę detektywa, więc tropi nasze talenty i zdolności, na każdym kroku. Powiedziała mi, że powinnam zostać dziennikarką. A Weronice wróży karierę naukowca. Nie może się zdecydować co do Niny, no ale Nina  sama ciągle zmienia zdanie – co chwilę pochłania ją coś innego. Odkrywanie swoich talentów to nie jest zadanie na jedno popołudnie. Ale nawet kiedy wybieramy film, który chciałybyśmy obejrzeć, mówi nam to coś o nas samych. Urodzona podróżniczka na ogół ma ochotę na film przygodowy…. Miłośniczka zwierząt może w kółko oglądać film o orce… Ktoś, kto lubi filmy o chirurgach pewnie interesuje się medycyną….

WeGirls_Instagram_3

Nasze zainteresowania często przeradzają się w prawdziwe pasje. A jeśli będziemy konsekwentne, możemy rozwijać zainteresowania i nabywać wiedzę i umiejętności. Tak to działa… najpierw jest fascynacja a potem trzeba zmierzyć się z rzeczywistością. Wszystko zaczyna się od marzenia! A potem jest czas na działanie. Czy wybrałyście już zajęcia dodatkowe na ten rok? To także fajny sposób na spróbowanie różnych rzeczy. Ja chyba dla odmiany zapiszę się na warsztaty ceramiczne.  Tak mi się wydaje, że lepienie garnków sprzyja myśleniu :) Naprawdę bardzo lubię myśleć. Jeśli okaże się, że nie mam talentu do lepienia garnków, to może zostanę filozofką.

Wasza zamyślona Sara – na jesień.

Chcecie zobaczyć o czym marzą inne dziewczyny? Zapraszam na film :)

https://www.youtube.com/watch?v=ojcj0kDeED0

Przeczytajcie też książkę WeGirls „Odkrywaj swoje talenty i spełniaj marzenia”.