WeGirls_Blog_Sary_Zaszyfrowana_wiadomosc_2

Blog Sary (odc.9) Zaszyfrowana wiadomość

Jak bawić się z koleżankami, kiedy trzeba leżeć w łóżku

3 listopada 2015

Cześć  Dziewczyny!
Dzisiaj zdradzę Wam sposób na super zabawę z przyjaciółkami, w sytuacji kiedy trzeba siedzieć samemu w domu. Na wypadek gdyby dopadł Was… no właśnie! Bardzo Was przepraszam, że tak długo nie pisałam, ale dopadł mnie straszny wirus. Może powinnam napisać, że złapałam wirusa, ale to brzmi, jakbym go sama szukała… Wirus napadł mnie w autobusie – tak myślę. Jesienią prawie wszyscy są przeziębieni i trzeba uważać – kiedy ktoś obok nas strasznie kicha lepiej trochę się odsunąć. A ja nie chciałam być niegrzeczna. Hmm… Na drugi dzień też zaczęłam kichać i prawie cały tydzień przeleżałam w łóżku z gorączką.

WeGirls_Blog_Sary_Zaszyfrowana_wiadomosc_1

Jak bawić z przyjaciółkami, kiedy jest się chorym i można je pozarażać… Powiem Wam co wymyśliła Monika! Otóż napisała do mnie list który wyglądał tak:  

S7Z  $2L9

!0L9T17Z 39 3L28 X1 617317

Ha! Szybko domyśliłam się, że ten list napisany jest szyfrem! No super! Monika uwielbia takie rzeczy! Ale jak to teraz odczytać??? Zaraz, zaraz… przecież każdy szyfr ma swój klucz…  I rzeczywiście – w kopercie była jeszcze mała karteczka z „kluczem”, który pozwolił mi odszyfrować tajemniczą wiadomość. Zabrało mi to trochę czasu… no i prawie zupełnie zapomniałam o chorobie. Chcecie dowiedzieć się co napisała? Oto klucz (każdej literze alfabetu odpowiada inny znak) :

A – 2

Ą – 2/

B – 3

C  – 6

Ć – 6/

D – 0

E – 7

Ę  – 7/

F  – 4

G – 5

H  – S

I –  1

J – Z

K – 8

L – R

Ł – R/

M – X

N – V

Ń  – V/

O – 9

Ó – 9/

P – ?

R – L

S  – $

Ś – $/

T – ((

U  – ))

W  – T

Y – <<

Z  – !

Ź  – !

! Ż – !!!

Miłej zabawy!  A  może wymyślicie swój własny szyfr?