WeGirls_tost — kopia

Blog Sary (odc.4) – Zwariowane tosty

Jak przygotować przyjęcie w 5 minut

21 września 2015

Cześć :)  Dzisiaj opowiem Wam jak przygotować przyjęcie dla przyjaciółek w pięć minut! Tak, żeby pięć bardzo głodnych przyjaciółek mogło się najeść i mieć przy tym zabawę. Myślicie, że to niemożliwe? Ja też tak myślałam. Ale Monika postanowiłam udowodnić nam, że niemożliwe rzeczy są jednak do zrobienia.
No, przynajmniej czasami :)

Wiecie co… najlepiej będzie, jeśli ona sama Wam to opowie…

Posłuchajcie Moniki… Ona nawet w kuchni zachowuje się jak prawdziwy detektyw. Zaczęła od zbadania zawartości lodówki…

monika (1)

Cześć, jestem Monika. No więc tak… Mam cztery bardzo głodne przyjaciółki, a w mojej lodówce jest tylko szynka, żółty ser w plasterkach i pomidorki koktajlowe. I kilka listków sałaty. Hmm… Bardzo chciałam ugotować coś wykwintnego, ale w takie sytuacji, jedyne co mogłam im zaproponować to tosty… Czy tosty mogą być wykwintną potrawą?  I czy w ogóle można zrobić eleganckie danie w pięć minut? Nie miałam wyboru, bo one dosłownie zwijały się z głodu.

tosty (2)

 

Powiedziałam im: Dajcie mi pięć minut, a zaraz zrobię Wam kolację, jak z obrazka!

Minuta 1

Wyjęłam z lodówki to, co w niej znalazłam, rozpakowałam chlebek tostowy i posmarowałam tosty masłem.

Minuta 2.

Wyjęłam z piekarnika blachę do pieczenia i i ułożyłam tosty na blasze. Pokroiłam szynkę w paseczki o szerokości centymetra.

Minuta 3

Umyłam 3 pomidorki koktajlowe i pokroiłam je na cienkie plasterki.

Minuta 4

Na każdy tost położyłam plaster żółtego sera. A potem poukładałam paseczki szynki – tak aby tworzyły różne wzory. Poukładałam je tak, aby wyszły mi tosty w paski… i tosty w kratkę – tak na zmianę. Kilka tostów zostawiłam tylko z serem i na nich poukładałam plasterki pomidorków. Miałam wiec tosty w paski, w kratkę i w kropki J Wyglądały jak dywanik we wzorki.

Minuta 5

Włożyłam blachę z tostami do piekarnika, żeby się zapiekły. Listki sałaty nabiłam na wykałaczki, przekłuwając w dwóch miejscach. Uff. Naprawdę zdążyłam zrobić to w pięć minut!

tosty finish

Gdy tosty były już zapieczone, ostrożnie ułożyłam je na wielkim talerzu i w każdy tost wbiłam wykałaczkę z listkiem sałaty. Nina powiedziała, że wyglądają jak małe żagielki. I że zrobiłam tosty-tratwy z żaglami. A potem przekroiła tost na pół, po skosie. No i w ten sposób zrobiła z niego łódkę   :)

Potem razem zaczęłyśmy wymyślać co jeszcze można zrobić z takich niby zwyczajnych tostów… Weronika zaproponowała, żeby zrobić z nich domki. Wystarczy przecież ułożyć na talerzyku połówkę tosta nad całym tostem, jak daszek. Nie wiem czy można uznać tosty za eleganckie danie, ale z pewnością jest to danie bardzo zabawowe. Każdy może wymyślić sobie swoją własną kompozycje i to własnie jest najfajniejsze!

WeGirls_Blog-Sary_tost

Zrobił się przy tym moim przyjęciu bałagan w całej kuchni, ale dziewczyny pomogły mi posprzątać. Następnym razem upieczemy chyba pizzę w kwiatki :) Ale to już trochę większa sprawa.

Monika

– gościnnie na blogu Sary   :)