Blog Sary

Blog Sary (odc. 5) – Superfryzurki, pióra i pazurki!

Jak zrobić sobie papugę

28 września 2015

Hej, hej :)

Dzisiaj urządziłyśmy sobie Dzień Elegancji. Zaczęło się od tego, że złapał nas deszcz. Kiedy dobiegłyśmy do domu, wszystkie wyglądałyśmy jak zmokłe kury. Była to doskonała okazja, żeby zrobić sobie superfryzury :)  Suszarka, szczotka, kilka gumek, spinek i fantazja – to wystarczy, żeby urządzić sobie prawdziwy salon fryzjerski. Projektowanie fryzur to też sztuka!

 

Blog Sary

Uwielbiam fantazyjne, eleganckie uczesania. Oglądałam kiedyś film o historii fryzur i okazuje się, że to poważna sprawa. Już w starożytnej Grecji i Rzymie przywiązywano ogromną wagę do fryzury i musiała być skomplikowana. Kobiety rozjaśniały sobie włosy za pomocą sproszkowanego złota, myły je w rumianku i żółtkach jaj. Przyczepiały sobie sztuczne loki i nosiły rozmaite ozdoby. Upinały włosy w wielkie koki i plotły misterne warkoczyki. Dama nie mogła być uczesana zwyczajnie….

Blog Sary

Opowiedziałam o tym dziewczynom, a na to odezwała się Weronika:

„No ciekawe co te damy robiły przez cały dzień! W takim wielkim koku można tylko stać i wyglądać. To okropnie nudne. My też możemy zrobić sobie fantazyjne i misterne fryzury, ale takie, w których da się robić wszystko! Jak ja bym grała w tenisa, gdybym miała na głowie coś, co wygląda jak wielka… papuga!?”

Ryknęłyśmy śmiechem, a Nina powiedziała:

„Przecież uwielbiasz papugi. Z papugą na głowie byłoby Ci bardzo do twarzy.”

No i wtedy zaczęłyśmy pracować nad kokiem- papugą. Najpierw Nina zwinęła włosy Weroniki w taki zwyczajny kok. I upięła go wysoko, trochę na skos. Potem wyciągnęła pasmo włosów i zawinęła je tak, żeby wygadało to jak łebek koka-papugi :) Potem z kolorowego papieru wycięła dziób i żółto-niebieski rozczapierzony papuzi ogon :) I kiedy wsunęła dziob i ogon w kok Weroniki, naprawdę zobaczyłyśmy wielkie ptaszysko na jej głowie…

 

Blog Sary

Nie powiedziałabym co prawda, że to papuga… Prawdę mówiąc, wyglądało to raczej jak kogut. Weronika była zachwycona :) Tylko, oczywiście, nie mogła się poruszać. Z takim kogutem na głowie można jedynie zrobić sobie zdjęcie. Nie wiem czy to jest elegancka fryzura, ale z pewnością fantazyjna. Super jest bawić się w projektowanie fryzur. A jeśli szukacie pomysłu na zwyczajne, ładne i wygodne superfryzurki, to koniecznie zobaczcie film :)

:) film możecie zobaczy klikając tutaj:

Wasza Sara

stylistka fryzur Klubu Dziewczyn Świata