K A T A L O G

foundation-logo-big

Fundacja WeGirls

Fundacja Przyjaźni WeGirls działa prężnie już od kilku lat. Dzięki naszym darczyńcom nie tylko z Polski ale i z innych krajów, zbieramy włosy, a dzięki naszemu partnerowi – firmie Rokoko – dostarczamy peruki uzyskiwane w toku całkowicie bezpłatnej  produkcji. Zaangażowanie firmy Rokoko, z którą współpracujemy już kolejny rok, praca całego zespołu oraz woluntariuszy pozwala nam przekazywać darmowe peruki dzieciom, które ich potrzebują.

Pierwsze lata działalności Fundacji Przyjaźni WeGirls w partnerstwie z firmą Rokoko zapewniającą bezpłatną produkcję peruk dla dzieci potrzebujących pozwoliły nam rozpocząć i nagłośnić wspaniałą akcję pomocy i mamy nadzieję, że kolejne lata współpracy będą tak samo pełne energii, wsparcia i entuzjazmu.

Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę. Fundacja Przyjaźni WeGirls i Rokoko tworzą silne partnerstwo skutkujące efektywną pomocą.

Razem robimy coś dobrego!

GEST PRZYJAŹNI – wielki mały gest

Jak do nas dołączyć?

Już kilkaset dziewczynek obcięło warkocze, żeby pomóc innym dzieciom odzyskać radość i pewność siebie. Także chłopcy i dorośli odpowiadają na apel Fundacji Przyjaźni WeGirls, która prowadzi stałą zbiórkę włosów dla dzieci po chemioterapii, radioterapii, operacjach lub z innymi schorzeniami, powodującymi tymczasową lub permanentną utrata włosów.

To pierwszy taki program w Polsce – skierowany specjalnie do dzieci. Mali pacjenci, podobnie jak osoby dorosłe, chcą czuć się pewnie, wyglądać ładnie i bardzo przeżywają utratę włosów związaną z chorobą. Dziewczynki i chłopcy, którzy swoje włosy oddają mają prawdziwy powód do dumy i satysfakcji. To wspaniałe, kiedy dziecko zdobywa się na taki GEST PRZYJAŹNI wobec innych dzieci. To wyraz wielkiej dojrzałości i autentycznej wrażliwości. Nawet obcinając włosy można komuś pomóc i uśmiech dzieci, które otrzymały już peruki jest tego najpiękniejszym dowodem. Dobre samopoczucie pozwala im łatwiej znosić trud choroby.

Praca Fundacji Przyjaźni WeGirls to inicjowanie i koordynacja działań od zbiórki włosów w sieciach partnerskich salonów fryzjerskich do przekazywania peruk dzieciom, które ich potrzebują. Jest to program długofalowy, a nie jednorazowa akcja. Istotnym celem działania jest także budowanie świadomości wśród społeczeństwa, że taki program istnieje i że poprzez taki gest można realnie komuś pomóc odzyskać pewność siebie w procesie leczenia. Do współpracy zaproszone zostały sieci salonów fryzjerskich w całej Polsce.  W celu promowania idei i budowania świadomości programu fundacji wśród klientów, salony te zostały wyposażone w materiały informacyjne  oraz materiały ułatwiające uczestnictwo w programie, jak certyfikaty, instrukcje, ulotki, koperty zwrotne oraz woreczki umożliwiające zbiórkę włosów i przekazania ich na ten szczytny cel.  Z salonów przekazywane są one do współpracującej z Fundacją perukarni Rokoko, skąd trafiają do dzieci oczekujących na peruki. Wszystkimi wysyłkami zajmuje się GLS, partner logistyczny fundacji. Aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących, Fundacja współpracuje ze szpitalami, poprzez psychologów dziecięcych na oddziałach hematologii, onkologii, neurologii. W 2014 roku rozpoczęła się współpraca z Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Matki i Dziecka, Szpitalem na Litewskiej i innymi partnerami. 11 stycznia tego roku, Fundacja dołączyła do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierając włosy dla dzieci z oddziałów onkologicznych. W ramach zbiórki włosów planowanej na 24 maja wszystkie współpracujące z Fundacją salony fryzjerskie gwarantują dawcom darmowe strzyżenie. Nie przypadkowy jest termin pod koniec maja, gdyż wiele włosów ściętych po I-szej Komunii zostaje zmarnowanych. A przecież nawet ścinając włosy… można komuś pomóc.

 

Zalajkuj nas na facebook

 

Partnerzy Fundacji
1rokoko 2gls  4groupon 5JLD 6lovelylook 7multiprintrakniewyroklogo2 FundacjaPomocDzieciom-logo

Powrót na stronę fundacji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress