K A T A L O G

foundation-logo-big

Fundacja WeGirls

Fundacja Przyjaźni WeGirls działa prężnie już od kilku lat. Dzięki naszym darczyńcom nie tylko z Polski ale i z innych krajów, zbieramy włosy, a dzięki naszemu partnerowi – firmie Rokoko – dostarczamy peruki uzyskiwane w toku całkowicie bezpłatnej  produkcji. Zaangażowanie firmy Rokoko, z którą współpracujemy już kolejny rok, praca całego zespołu oraz woluntariuszy pozwala nam przekazywać darmowe peruki dzieciom, które ich potrzebują.

Pierwsze lata działalności Fundacji Przyjaźni WeGirls w partnerstwie z firmą Rokoko zapewniającą bezpłatną produkcję peruk dla dzieci potrzebujących pozwoliły nam rozpocząć i nagłośnić wspaniałą akcję pomocy i mamy nadzieję, że kolejne lata współpracy będą tak samo pełne energii, wsparcia i entuzjazmu.

Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę. Fundacja Przyjaźni WeGirls i Rokoko tworzą silne partnerstwo skutkujące efektywną pomocą.

Razem robimy coś dobrego!

Na Bieżąco

Co u nas słychać?

Poszukujemy wolontariusza/(y) w Warszawie

TWOJĄ ROLĄ będzie wsparcie koordynatorów fundacji w ich działaniach. CZEKAMY na kandydatów zainteresowanych zdobyciem np. wczesnego doświadczenia zawodowego lub po prostu zainspirowanych chęcią wsparcia naszych działań. Idealna osoba na to stanowisko posiada swobodę w nawiązywaniu kontaktów, jest otwarta, empatyczna, zaangażowana, posiada umiejętności obsługi komputera.

ZAPEWNIAMY zdobycie doświadczenia zawodowego, zdobycie kwalifikacji, możliwość poznania i udziału we wszystkich lub niektórych procesach działania naszej fundacji.

Zapraszamy do przesłania aplikacji gimnazjalistów lub studentów zainteresowanych podjęciem współpracy w ramach pełnienia wolontariatu (przynajmniej przez okres 3-6 miesięcy) w dowolnym, ale stałym wymiarze godzin (np. 3 godziny w tygodniu). Kontakt: fundacja.przyjazni@wegirls.pl lub 512-806-233.

**************************

Już 23 maja 2017 na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będzie miało miejsce wydarzenie „O włos od pomocy, UEK”. Akcja będzie polegać na oddawaniu włosów przez krakowskich studentów (i nie tylko) na rzecz dzieci chorych na nowotwór będących pod opieką fundacji WeGirls. Naszą misją jest szerzenie idei bezinteresownej pomocy. Poprzez to wydarzenie chcemy nie tylko wesprzeć podopiecznych fundacji, ale również zaszczepić potrzebę niesienia pomocy wśród młodych ludzi. „O włos od pomocy, UEK” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, co można zaobserwować na wydarzeniu na Facebook-u – mowi Joanna Strzelecka z Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, organizatorka imprezy.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/search/top/?q=o%20wlos%20od%20pomocy

UEK

**************************

Bełchatów – Dzieci Dzieciom 1 czerwca 2017 

Akcja DZIECI DZIECIOM NA DZIEŃ DZIECKA w Bełchatowie jest skierowana do dzieci i młodzieży, które chciałyby obciąć swoje włosy za darmo i przekazać je na piękny cel. Wraz z Fundacją Przyjaźni „WeGirls” zapraszam 1. czerwca 2017 roku o godzinie 14.00 do Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Lipowej 11 w Bełchatowie, gdzie będzie taka możliwość.

Fundacja Przyjaźni „WeGirls” z podarowanych obciętych włosów robi dla dzieci chorych na raka peruki. Celem tegorocznego wydarzenia jest zebranie jak największej ilości włosów i przekazanie ich Fundacji.

Każda uczestniczka otrzyma na miejscu Certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w akcji, a także słodki upominek, między innymi w postaci lodów z naszej miejscowej lodziarni „Beza Krówka” i ciastek z cukierni „Trojan”. Wśród wszystkich uczestniczek wylosujemy piękne nagrody.

Nad dobrą zabawą będą czuwały animatorki z bełchatowskiej „Pracowni Nitka”, a także kadra nauczycielska ze Szkoły Podstawowej nr 4.

A jak to wygląda od strony technicznej?
Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Należy przyjść z umytymi włosami. Prosimy nie nakładać odżywki na włosy.
A tak wyglądają nasze działania:
Włosy dzielimy na kilka pasm;
Każde pasmo pleciemy w warkocz lub zawiązujemy w kucyk, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką), dla bezpieczeństwa w 2-3 miejscach;
Ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy);
Ścięte włosy zawijamy w papier (np. ręcznik papierowy);
Następnie tak przygotowane włosy umieszczamy w foliowej torebce;
Na końcu układamy fryzurę osobie oddającej włosy.

Każda osoba chętna do oddania swoich pięknych włosów proszona jest o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie jego zdjęcia/ skanu na adres wlosowciecie@gmail.com lub przekazanie do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie. Osoby, które podeślą zgłoszenie mailowe, prosimy o przyniesienie formularzy w dniu wydarzenia. Formularz zawiera zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora, zgodę rodziców na ścięcie włosów osobie nieletniej, a także zgodę na udostępnienie wizerunku za pomocą mediów społecznościowych i stron internetowych współorganizatorów. Będą także podstawą do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w akcji! Niech informacja o tej inicjatywie rozejdzie się po mieście! Możemy razem zrobić coś dobrego!

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/288779391560626/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

**************************

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu (dołączyć można pod tym linkiem) już 10 października odbędzie się niesamowite wydarzenie – przeprowadzimy na Politechnice zbiórkę włosów na peruki dla dzieci po chemioterapiach i operacjach.

Fundacja Przyjazni - Akcja 12 marca z KidZone

***

Na ręce Rokoko złożyliśmy album od dawców dla naszych podopiecznych. To właśnie tam, w salonach Rokoko nasi podopieczni dobierają sobie peruki.

Dziękujemy wszystkim za piękne listy, a naszej Kasi za piękne aranżacje!

 

Listy do fundacji Listy do fundacji 2 Listy do fundacji 3

 

Listy do fundacji 4 Listy do fundacji 6 Listy do Fundacji 10

 

1

**************************

 roko

 

**************************

 

CHCESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM LUB PARTNEREM FUNDACJI PRZYJAŹNI ?

Fundacja działa na zasadzie wolontariatu.

Dzięki dawcom, wolontariuszom i partnerom zebraliśmy już kilkaset darów włosów i przekazaliśmy wiele peruk.

Ty też możesz zostać wolontariuszem i pomagać fundacji, jeśli jesteś osobą zmotywowaną, niezależną, pełną entuzjazmu i lubisz pomagać innym. Napisz fundacja@wegirls.pl

Jeśli jesteś salonem fryzjerskim, dołącz do nas.


Salony wspierające fundacje.

 

 

Zalajkuj nas na  facebook

 

 

Partnerzy Fundacji

1rokoko 2gls  4groupon 5JLD 6lovelylook 7multiprintrakniewyroklogo2FundacjaPomocDzieciom-logo

Powrót na stronę fundacji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress