K A T A L O G

foundation-logo-big

Fundacja WeGirls

Fundacja Przyjaźni WeGirls działa prężnie już od kilku lat. Dzięki naszym darczyńcom nie tylko z Polski ale i z innych krajów, zbieramy włosy, a dzięki naszemu partnerowi – firmie Rokoko – dostarczamy peruki uzyskiwane w toku całkowicie bezpłatnej  produkcji. Zaangażowanie firmy Rokoko, z którą współpracujemy już kolejny rok, praca całego zespołu oraz woluntariuszy pozwala nam przekazywać darmowe peruki dzieciom, które ich potrzebują.

Pierwsze lata działalności Fundacji Przyjaźni WeGirls w partnerstwie z firmą Rokoko zapewniającą bezpłatną produkcję peruk dla dzieci potrzebujących pozwoliły nam rozpocząć i nagłośnić wspaniałą akcję pomocy i mamy nadzieję, że kolejne lata współpracy będą tak samo pełne energii, wsparcia i entuzjazmu.

Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę. Fundacja Przyjaźni WeGirls i Rokoko tworzą silne partnerstwo skutkujące efektywną pomocą.

Razem robimy coś dobrego!

Najczęściej Zadawane Pytania

Poniżej można znaleźć na nie odpowiedzi

  1. Czy moje włosy już dotarły? Nie dostałam(em) jeszcze podziękowań?

Fundacja wysyła podziękowania dla każdego dawcy, który wyraził taką zgodę i/lub zostawił swój adres zwrotny do korespondencji. Czasami te podziękowania przychodzą z opóźnieniem i będziemy wdzięczni za cierpliwość. Opóźnienie może też być spowodowane tym, że jeżeli włosy oddane zostały poprzez salon lub innego partnera z nami współpracującego, można się spodziewać wydłużonego czasu, ponieważ przed wysyłką salon stara się zebrać większą ilość włosów.

Czasami zdarza się błąd w odczytaniu adresu, a czasami otrzymujemy zwroty – nieodebrane podziękowania.

Jeżeli czas wydłuża się zdecydowanie (minęło więcej niż dwa miesiące) prosimy napisać na fundacja.przyjazni@wegirls.pl, podać jeszcze raz imię i nazwisko dawcy, które było podane oraz okoliczności, tzn. czy włosy były przekazane w salonie czy wysłane bezpośrednio. Wówczas nasz wolontariusz skontaktuje się i będziemy w stanie określić dlaczego podziękowania mogły jeszcze nie dotrzeć.

  1. Jaka powinna być długość włosów? Mam pocieniowane włosy o różnej długości

Włosy powinny być minimum 25 cm. Włos w czasie obróbki traci około 10 cm, więc 25 cm jest określonym minimum do zrobienia peruk o krótszych włosach. Nasza perukarnia Rokoko, która robi dla nas peruki, stara się wykorzystać każdy przysłowiowy centymetr czy gram włosa, a my zdajemy się w pełni na ich ekspertyzę. Nie odmawiamy przyjęcia żadnych włosów a przy sortowaniu i robieniu peruk staramy się wykorzystać je wszystkie. Dziękujemy i mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wątpliwości.

  1. Mam włosy farbowane? Mam włosy na które nałożyłam odżywkę przed ścięciem? Włosy nie zostały ścięte zgodnie z instrukcją?

Bardzo trudno jest określić nie widząc włosa, jego przydatność. Nasza perukarnia Rokoko, która robi dla nas peruki, stara się wykorzystać każdy przysłowiowy centymetr czy gram włosa, a my zdajemy się w pełni na ich ekspertyzę. Nie odmawiamy przyjęcia żadnych włosów a przy sortowaniu i robieniu peruk staramy się wykorzystać je wszystkie.

  1. Czy coś dołączyć do wysyłki?

Prosimy wysłać włosy (mogą być w zwykłej kopercie lub bąbelkowej) na adres: Fundacja Przyjaźni WeGirls, ul Grochowska 341/89, 03-822 Warszawa. Proszę zawrzeć czytelny adres zwrotny (imię i nazwisko dawcy) – wysyłamy podziękowania!

  1. Pytania dotyczące gdzie ściąć włosy, jakie koszty.

Większość zakładów fryzjerskich wspierających Fundację oferuje stały rabat dla dawców fundacji (w niektórych cała usługa jest za darmo, w niektórych usługa dla młodszych jest za darmo, a dla starszych ścięcie za darmo, a inne usługi płatne itp.). Dawca to osoba, która oferuje podarowanie przynajmniej 25-centymetrowych włosów. 2-3 razy w roku organizujemy ogólnopolską akcję, którą szerzej promujemy. Bardzo prosimy o indywidualny kontakt z zakładem fryzjerskim. Fundacja nie jest w stanie administrować wszystkich salonów jeśli chodzi o ceny i rabaty, natomiast zapewniamy, że włosy zostają przekazywany na nasz cel oraz że włosy w tych zakładach są odpowiednio ścinane oraz zabezpieczane. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy wspaniałej fryzury!

  1. Pytania dotyczące współpracy. Fryzjer/wolontariusz.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Fundacją Przyjaźni! Każdy salon współpracujący z Fundacją dostaje od Fundacji ulotki, certyfikat współpracy, instrukcje ścinania włosów, torebeczki na włosy. Po odbiór włosów wysyłamy naszego partnera –  kuriera GLS, wtedy nie ma dla Państwa kosztów wysyłki. Można też wysyłać bezpośrednio. Większość zakładów fryzjerskich oferuje stały rabat dla dawców fundacji. Dawca to osoba, która oferuje podarowanie przynajmniej 25-centymetrowych włosów. 2-3 razy w roku organizujemy ogólnopolską akcję, którą szerzej promujemy.

****

WAŻNE: Proszę zapoznać się z poniższym, podejmując współpracę z Fundacją Przyjaźni zobowiązują się Państwo do poniższego.

 

Strony podejmują współpracę w zakresie gromadzenia włosów w celu wykonywania peruk przez partnerów współpracujących z Fundacją dla pacjentów wymagających tego, w szczególności chorych na nowotwór i inne choroby, które tracą włosy wskutek intensywnej chemioterapii lub innych przyczyn.

Fundacja oświadcza, że zgodnie ze Statutem Fundacji do jej działalności statutowej należy między innymi pomoc dzieciom w szczególności chorym na nowotwór i inne choroby, które tracą włosy wskutek intensywnej chemioterapii lub innych przyczyn.

Partner Wspierający Fundację

– zobowiązuje się promować ideę Fundacji oraz gromadzić włosy pozyskane w trakcie prowadzenia przez niego działalności gospodarczej i przekazywać je Fundacji

– ma prawo do umieszczenia w lokalach Partnera Fundacji informacji o Fundacji oraz loga Fundacji

– będzie podejmować działania promocyjne i informacyjne mające na celu przekazywanie osobom trzecim informacji o działaniach podejmowanych przez Fundację w ramach swoich możliwości (np. przyłączenie się do akcji ogólnopolskiej zbiórki włosów)

Partnerowi Wspierającemu Fundację przysługuje prawo posługiwania się tytułem „Partner Wspierający Fundację Przyjaźni WeGirls”.

Fundacja

Fundacja oświadcza, że zgodnie ze Statutem Fundacji do jej działalności statutowej należy pomoc dzieciom w szczególności chorym na nowotwór i inne choroby, które tracą włosy wskutek intensywnej chemioterapii lub innych przyczyn.

Fundacja będzie podejmować działania promocyjne i informacyjne mające na celu przekazywanie osobą trzecim informacji o działaniach podejmowanych przez Partnera Wspierającego Fundację w ramach niniejszej umowy;

Fundacja może wskazywać nazwę, adres i logo Partnera Wspierającego Fundację we wszelkich działaniach promocyjnych i informacyjnych podejmowanych przez Fundacje na wszelkich nośnikach informacji, w tym szczególności: plakatach, ulotkach, stronach internetowych, blogach tematycznych.

Każda ze stron ma możliwość zaprzestania współpracy. Partner Wspierający Fundację proszony jest wówczas o wysłanie e-maila na fundacja.przyjazni@wegirls.pl i o zaprzestanie posługiwania się materiałami Fundacji.

GEST PRZYJAŹNI – NAWET ZMIENIAJĄC FRYZURĘ MOŻNA KOMUŚ POMÓC, BO KAŻDY Z NAS MA WPŁYW NA RZECZYWISTOŚĆ.

****

 

  1. Jakie osoby mogą ubiegać się o otrzymanie peruk?

Pod naszą misję podlegają dzieci do 18 roku życia, które utraciły włosy permanentnie lub tymczasowo. Utrata włosów u naszych podopiecznych następuje najczęściej wskutek leczenia onkologicznego, radioterapii lub schorzenia alopecia areata (łysienie plackowate).

  1. Pytania dotyczące procesu otrzymania peruki.

Chętnie służymy pomocą i mamy nadzieję że będziemy mogli pomóc każdej osobie, poniżej 18 roku życia, która się do nas zgłosi i spełnić jej oczekiwania. Zawsze chcemy aby proces był jak najsprawniejszy. Peruki przekazywane są dla potrzebujących dzieci w formie darowizny, a dobór peruk odbywa się w salonach Rokoko, Partnera Fundacji, do którego zgłasza się zaakceptowany przez Fundację beneficjent. Naszym beneficjentom staramy się zapewnić jak największy komfort. Fundacja oraz Partner Fundacji poprzez podejmowane działania starają się zaoferować jak najszerszy wybór peruk, ale nie jesteśmy w stanie realizować indywidualnych zamówień o specyficznych cechach.  W sprawie otrzymania peruk, prosimy kontaktować się emailem na fundacja@wegirls.pl.

 

W przypadku innych pytań, prosimy o kontakt: fundacja.przyjazni@wegirls.pl.

 

Zalajkuj nas na facebook

 

 

Partnerzy Fundacji

1rokoko 2gls  4groupon 5JLD6lovelylook 7multiprintrakniewyroklogo2 FundacjaPomocDzieciom-logo

Powrót na stronę fundacji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress