K A T A L O G

foundation-logo-big

Fundacja WeGirls

Fundacja Przyjaźni WeGirls działa prężnie już od kilku lat. Dzięki naszym darczyńcom nie tylko z Polski ale i z innych krajów, zbieramy włosy, a dzięki naszemu partnerowi – firmie Rokoko – dostarczamy peruki uzyskiwane w toku całkowicie bezpłatnej  produkcji. Zaangażowanie firmy Rokoko, z którą współpracujemy już kolejny rok, praca całego zespołu oraz woluntariuszy pozwala nam przekazywać darmowe peruki dzieciom, które ich potrzebują.

Pierwsze lata działalności Fundacji Przyjaźni WeGirls w partnerstwie z firmą Rokoko zapewniającą bezpłatną produkcję peruk dla dzieci potrzebujących pozwoliły nam rozpocząć i nagłośnić wspaniałą akcję pomocy i mamy nadzieję, że kolejne lata współpracy będą tak samo pełne energii, wsparcia i entuzjazmu.

Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę. Fundacja Przyjaźni WeGirls i Rokoko tworzą silne partnerstwo skutkujące efektywną pomocą.

Razem robimy coś dobrego!

Jak Wygląda Działalność Fundacji Przyjaźni

Od czego zacząć

To pierwszy taki program w Polsce – skierowany specjalnie do dzieci. Praca Fundacji Przyjaźni WeGirls  to inicjowanie i koordynacja działań od zbiórki włosów w sieciach partnerskich salonów fryzjerskich do przekazywania peruk dzieciom, które ich potrzebują.

Jest to program długofalowy, a nie jednorazowa akcja. Istotnym celem działania jest także budowanie świadomości wśród społeczeństwa, że taki program istnieje i że poprzez taki gest można realnie komuś pomóc odzyskać pewność siebie w procesie leczenia. Do współpracy zaproszone zostały sieci salonów fryzjerskich w całej Polsce.

W celu promowania idei i budowania świadomości programu fundacji wśród klientów, salony te zostają wyposażone w materiały informacyjne  oraz materiały ułatwiające uczestnictwo w programie, jak certyfikaty, instrukcje, ulotki, koperty zwrotne oraz woreczki umożliwiające zbiórkę włosów i przekazania ich na ten szczytny cel.  Z salonów przekazywane są one do Fundacji, rejestrowane, a następnie przekazywane do współpracującej z Fundacją perukarni Rokoko, skąd trafiają do dzieci oczekujących na peruki. Wszystkimi wysyłkami zajmuje się partner logistyczny fundacji – GLS. W ciągu pierwszego roku działalności Fundacji, ponad 300 dawców przekazało włosy na cel fundacji, a do końca 2016 – kilka tysięcy.

Aby dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących, Fundacja współpracuje ze szpitalami, poprzez psychologów dziecięcych na oddziałach hematologii, onkologii, neurologii. Potrzebujące peruk dzieci zgłaszają się do fundacji. W ciągu pierwszego roku działalności Fundacja przekazała kilkanaście peruk a do końca 2016 roku – 89 peruk.

Fundacja również kontynuuje współpracę Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Matki i Dziecka, Szpitalem na Litewskiej i innymi partnerami, w szczególności z Fundacjami działającymi w podobnych obszarach.

Fundacja działa na zasadzie woluntariatu i wszelkie darowizny przekazywane są na akcje fundacji.

Chcę oddać włosy

Chcę pomóc fundacji

Sprawozdanie z działalności Fundacji 2016

 

 

Kto otrzymuje peruki? 

Pod naszą misję podlegają dzieci do 18 roku życia, które utraciły włosy permanentnie lub tymczasowo. Utrata włosów u naszych podopiecznych następuje najczęściej wskutek leczenia onkologicznego, radioterapii lub schorzenia alopecia areata (łysienie plackowate).

Chętnie służymy pomocą i mamy nadzieję że będziemy mogli pomóc każdej osobie, która się do nas zgłosi i spełnić jej oczekiwania. Zawsze chcemy aby proces był jak najsprawniejszy. Peruki przekazywane są dla potrzebujących dzieci w formie darowizny, a dobór peruk odbywa się w salonach Rokoko, Partnera Fundacji, do którego zgłasza się zaakceptowany przez Fundację beneficjent.

Jeśli jesteś osobą potrzebującą lub znasz osobę potrzebującą peruki, zgłoś się do fundacji: fundacja@wegirls.pl. Przedstawiciel fundacji skontaktuje się z Tobą i wytłumaczy krok po kroku jak odbywa się proces przekazywania peruk.

 

Zalajkuj nas na  facebook

 

 

 

Partnerzy Fundacji

1rokoko 2gls  4groupon 5JLD 6lovelylook 7multiprintrakniewyroklogo2FundacjaPomocDzieciom-logo

Powrót na stronę fundacji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress