Jak rozjaśnić włosy?

Masz ciemne włosy, lecz chciałabyś mieć jaśniejsze? Tak naprawdę to żaden problem. W zależności od tego, jaką metodę zastosujesz, możesz rozjaśnić swoje włosy o jeden lub nawet kilka tonów. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Czy rozjaśnianie włosów bardzo je niszczy?

Zanim przejdziemy do tego, jak rozjaśnić włosy, mamy dla ciebie przestrogę – taka ingerencja może je zniszczyć, zwłaszcza gdy stosujesz chemiczne, a nie domowe sposoby. Tutaj wszystko zależy od tego, jaka jest struktura twoich włosów.

Aby rozjaśniacz mógł zadziałać, najpierw należy rozchylić łuski włosowe, z których wypłukiwany jest pigment. Po zakończeniu tego procesu trudno jest dobrze domknąć łuski, nie są one już tak szczelne, przez co włosy stają się bardziej podatne na puszenie, są kruche, suche.

W przypadku gdy masz włosy cienkie lub zniszczone, zabieg rozjaśniania jeszcze bardziej pogorszy ich stan. Natomiast posiadaczki gęstych, mocnych włosów, szybciej i łatwiej powrócą do dobrej kondycji.

Jeśli stosujesz chemiczne, a nie naturalne środki, warto się wcześniej skonsultować z fryzjerem, który oceni stan włosów. Natomiast gdy decydujesz się na przeprowadzenie tego zabiegu w profesjonalnym zakładzie, może okazać się, że specjaliści… odmówią przeprowadzenia go w trosce o strukturę twoich włosów.

Rozjaśnianie włosów – domowe sposoby

Najbardziej bezpieczne, lecz jednocześnie najmniej trwałe są domowe metody. Jak naturalnie rozjaśnić włosy podpowiada PlanetaWenus.pl, gdzie mowa jest o sposobach z wykorzystaniem soku z cytryny, rumianku, a także cynamonu.

Najlepiej sprawdzą się one w przypadku kobiet, które mają ciemno blond włosy i chcą jedynie zmienić ich kolor o ton lub dwa. Brunetki oraz szatynki mogą pomyśleć o rozjaśnianiu octem winnym lub o wystawianiu włosów na działanie słońca, które sprawi, że złoty refleksy pojawią się same.

Rozjaśnianie włosów – chemiczne sposoby

Jeszcze do niedawna popularne było rozjaśnianie włosów w domu wodą utlenioną. To tania, skuteczna metoda, która jednocześnie bardzo negatywnie wpływa na ich kondycję. Obecnie stosuje się częściej kremy oraz farby do rozjaśniania, które, choć też mogą pogorszyć stan włosów, nie uszkadzają ich w tak dużym stopniu, jak woda utleniona.

Chemicznymi preparatami możesz rozjaśnić włosy w domu, ale maksymalnie o kilka tonów, gdyż przepisy określają, jakie może być maksymalne stężenie nadtlenku wodoru w nich. Gdy chcesz przejść z ciemnego na jasny kolor, musisz pomyśleć o wizycie u fryzjera.

Jak pielęgnować rozjaśnione włosy?

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, jeśli zdecydowałaś się na zabieg rozjaśniania włosów. I nie ma tu znaczenia, czy zastosowałaś naturalne, czy chemiczne sposoby, ponieważ nawet słońce lub sok z cytryny mogą je uszkodzić.

Konieczne jest przede wszystkim nawilżanie włosów. Po myciu nałóż na nie maskę lub odżywkę. Stosuj emolienty, takie jak oleje, które hamują odparowywanie wody z włosów. Możesz też wykonywać olejowanie końcówek lub całej długości włosów.

Staraj się unikać skrajnych temperatur – nie używaj suszarki czy prostownicy, a zimą zawsze chowaj włosy pod czapkę. Istotne jest także regularne podcinanie końcówek, które mają bardzo dużą tendencję do wysuszania się.

Likes:
0 0
Views:
1405
Article Categories:
Uroda

Dodaj komentarz