Laserowe usuwanie przebarwień i zmian skórnych

Przebarwienia to zmiany barwnikowe pojawiające się na twarzy i ciele w wyniku ekspozycji na promieniowanie UV, zaburzeń hormonalnych i chorób narządów wewnętrznych. Zabiegi laserowe wykonywane w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej to skuteczny sposób na walkę z przebarwieniami, zwłaszcza w połączeniu z peelingami, które wpływają na ograniczenie nadprodukcji melaniny.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg z zastosowaniem lasera wskazany jest pacjentom z melazmą, przebarwieniami pozapalnymi, plamami starczymi, znamionami, piegami, rogowaceniem posłonecznym, pozapalnym zaczerwienieniami, a także chcących pozbyć się trądziku zapalnego i różowatego.

Przebieg laserowego usuwania przebarwień

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej kwalifikującej pacjenta do jego przeprowadzenia. Cała procedura dzieli się na kilka etapów tj. odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu poprzez dokładne oczyszczenie obszaru, który ma być poddany działaniu lasera, a także zabezpieczenie oczu poprzez założenie specjalnych okularów i dostosowanie parametrów urządzenia. Dopiero po odpowiednim przygotowaniu lekarz przechodzi do przeprowadzenia zabiegu, podczas którego wiązka lasera jest dokładnie kierowana na występujące przebarwienia. Podczas zabiegu zdrowa skóra nie zostaje uszkodzona, co jest jego dodatkową zaletą. Ważne jest, aby po laserowym usuwaniu przebarwień zaplikować na skórę krem z filtrem. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatne ciepło, jednak laser nie powoduje dolegliwości bólowych, które wymagają podania znieczulenia miejscowego. Ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju przebarwień, a także głębokości, na jakiej znajduje się barwnik. Najszybciej usunąć można przebarwienia naskórkowe, czyli te, które znajdują się w górnej warstwie skóry, ponieważ barwnik umiejscowiony jest bardzo płytko w naskórku. W związku z tym już po jednym zabiegu zauważalne są efekty. Powtórzenie laserowego usuwania przebarwień konieczne jest w przypadku zmian, w których barwnik umiejscowiony jest w głębszej warstwie skóry, czyli w skórze właściwej. Ilość takich zabiegów dostosowywana jest indywidualnie, jednak zazwyczaj wynosi od trzech do pięciu w określonych odstępach kilku tygodniowych.

Zabiegi z zastosowaniem lasera warto uzupełnić zabiegami mającymi na celu stymulację odbudowy skóry np. osocze bogatopłytkowe. Zabieg ten zwany również wampirzym liftingiem, przyśpiesza procesy regeneracyjne w naszej skórze i poprawia efekty wykonywanych zabiegów laserowych.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po przeprowadzonym zabiegu przebarwienia stają się ciemniejsze, gdyż ich kolor pogłębi siię. Na skórze może wystąpić zaczerwienienie, które zniknie po upływie kilku godzin. Przez najbliższe dni zmiany pigmentacyjne, które uległy wcześniejszemu ściemnianiu będą delikatnie się łuszczyć, odsłaniając nową i zdrową skórę. Po wykonanym zabiegu istotne jest, aby pacjent stosował krem z filtrem SPF 50. Zaletą laserowego usuwania przebarwień jest możliwość powrotu pacjenta do codziennych aktywności, gdyż nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Likes:
0 0
Views:
517
Article Categories:
Zabiegi, lekarze

Dodaj komentarz