Bezpieczna pierwsza randka – co warto wiedzieć?

W czasach, gdy najczęściej poznajemy nowe osoby przez Internet, bezpieczeństwo jest podstawową rzeczą, o której powinniśmy pamiętać na pierwszym spotkaniu. Jest tak jednak nie tylko w przypadku internetowych randek – na pierwszym spokaniu nie znamy jeszcze osoby, z którą spędzimy popołudnie lub wieczór. Warto więc zadbać o kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci zachować bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Pierwsza randka przez Internet– ostrożność przede wszystkim

Internet to kopalnia nowych znajomości, ale również potencjalnych niebezpieczeństw. Oczywiście nie oznacza to, że tylko mordercy czy psychopaci używają serwisów do randkowania, aby zrobić krzywdę niczego nieświadomej kobiecie, a na każdą randkę powinnyśmy przyjść uzbrojone jak Rambo. Nie chodzi też o to, aby żyć w strachu i traktować z nieufnością każdego, z kim wymieniamy się wiadomościami przez czat czy inny komunikator. Jednak warto pamiętać, że tak naprawdę nigdy nie wiemy, kto jest po drugiej stronie ekranu.

Oprócz pozytywnego nastroju i pięknego wyglądu, warto więc na pierwszą randkę również odpowiednio się zabezpieczyć.

Gdzie spotkać się na bezpieczną pierwszą randkę?

Pierwsza randka jest tematem często poruszanym w internecie, np. na narandce.pl. To pierwsze spotkanie zawsze wiąże się z wieloma dylematami i stresem, jak najlepiej wypaść przed osobą, która wpadła nam w oko. Wybór lokalizacji to jeden z ważniejszych elementów, jednak zadbaj także, aby oprócz romantycznego klimatu, miejsce spełniało również zasady bezpieczeństwa. W tym przypadku, jeśli słabo znasz osobę, z którą się spotkasz lub jest to Wasze pierwsze spotkanie, miej pewność, że umówicie się w miejscu publicznym. Jeśli planujecie spacer, wybierzcie dzień, kiedy wokoło jest sporo przechodniów. Będziesz się wtedy czuć bezpieczniej, oraz dużo pewniej.

Jeśli jednak Wasza randka ma odbyć się wieczorem, lepiej jest wybrać lokal, gdzie spotykają się także inni ludzie – restaurację lub kino. Zatłoczony pub może nie być najlepszym miejscem, gdyż łatwo w tym przypadku „zniknąć w tłumie”.

Jeśli chcesz poczuć się jeszcze bardziej bezpiecznie, możesz poprosić bliską osobę – przyjaciela albo członka rodziny (choć rodzice nie będą tutaj najlepszym wyborem) – aby dyskretnie „towarzyszył Ci” podczas spotkania. Może to być zaprzyjaźniona para, która zamówi stolik nieopodal. W takim towarzystwie będziesz czuć się dużo bardziej komfortowo.

Co zabrać na pierwszą randkę, żeby być bezpiecznym?

Wybór odpowiedniego miejsca to jedno, ważne jest jednak także „wyposażenie”. Jak już zostało wspomniane, nie chodzi o to, żebyś przyszła na pierwszą randkę obładowana amunicją niczym żołnierz z Wietnamu – ale gaz pieprzowy powinnaś mieć w torebce zawsze, niezależnie od tego, czy umawiasz się z nieznajomym, czy wracasz wieczorem do domu z pracy. Ten mały przedmiot pozwoli Ci obezwładnić potencjalnego przeciwnika i uciec. Jeśli nie posiadasz gazu pieprzowego, podobną funkcję może spełnić dezodorant z alkoholem.

Drugą niezwykle ważną rzeczą jest naładowany telefon – przyda się on nie tylko w przypadku niebezpieczeństwa, ale również, jeśli Twoja randka będzie nieudana – telefon do przyjaciela to dobry sposób, aby ewakuować się z nieudanego spotkania.

Likes:
0 0
Views:
943
Article Categories:
Poradnik

Dodaj komentarz