Endoskopia – co to takiego i gdzie szukać pomocy?

Endoskopia to jedno z badań coraz częściej wykonywane w polskich przychodniach. Nieodpowiedni styl życia, nieprzemyślana dieta, to wszystko ma wpływ na to jak zachowuje się nasz organizm i jakie ma to skutki dla naszego zdrowia w przyszłości.

Gdzie szukać pomocy w Poznaniu?

Wyszukując hasło ‘endoskopia NFZ Poznańw Internecie znajdziemy wiele odniesień, które pokierująnas nie tylko do przychodni powiązanych z Państwowym Funduszem Zdrowia, ale także doprowadzą nas to placówek prywatnych. Dlatego trzeba dokładnie czytać warunki usługi, alby na koniec wizyty nie okazało się, że musimy je opłacić. Rekomendowanym wyborem przychodzi w Poznaniu jest MedPolonia, o której usługach można przeczytać na stronie https://medpolonia.com.pl.

Endoskopia krok po kroku

Badanie endoskopia polega na wsunięciu do układu pokarmowego lub oddechowego urządzenia, który w bezinwazyjny sposób ma pomóc w dokonaniu diagnozy.

Z uwagi na to, że samo wprowadzenie sondy nie jest komfortowe, to stosuje się znieczulenie miejscowe, aby pacjent nie stawiał oporu podczas wprowadzania endoskopu. Zanim się to jednak wydarzy, pacjent musi się odpowiednio przygotować do badania. Należy unikać jedzenia, picia, palenia papierosów czy żucia gumy przynajmniej na okres 4-8 godzin przed badaniem. Zupełnie inne zalecenia pojawią się do badania gastroskopii, a inne przy kolonoskopii. Przed badaniem kolonoskopii należy przejść na dietę płynną, w której wyeliminujemy warzywa i owoce pestkowe. Najpóźniej dobę przed badaniem można zjeść śniadanie, a po południu przyjmuje się preparat oczyszczający jelita. Podczas badania, w zależności od tego, do jakiego typu badania endoskop jest wykorzystywany, pacjent powinien albo położyć się na lewym boku (podczas gastroskopii), albo umiejscowić się w pozycji na czworakach, na kolanach (w przypadku kolonoskopii). Palenie papierosów jest całkowicie zabronione do innego rodzaju badania z użyciem endoskopu, a mianowicie bronchoskopii. W przypadku wspomnianego badania dróg oddechowych, endoskop wprowadzany jest przez nos lub usta a konieczność do przeprowadzenia tego badania może wynikać np. z krwioplucia, podejrzenia nowotworu, uszkodzenia tchawicy lub oskrzeli i innych.

Likes:
0 0
Views:
1047
Article Categories:
Zabiegi, lekarze

Dodaj komentarz