Blizny potrądzikowe – jak je usuwać? Te metody są skuteczne!

Widoczne na twarzy nieestetyczne blizny potrądzikowe to dla wielu osób powód do kompleksów. W jaki sposób skutecznie je usuwać?

Blizny potrądzikowe to problem dotykający wielu osób. Na szczęście, do dyspozycji są obecnie metody pozwalające na ich skuteczne likwidowanie. Gdy konieczne jest usuwanie blizn potrądzikowych Kraków to miasto, w którym funkcjonują gabinety oraz kliniki medycyny estetycznej zajmujące się kompleksową obsługą klientów z tym problemem.

Czym są blizny potrądzikowe?

Pod pojęciem blizn potrądzikowych znajduje się rodzaj blizn w postaci nierówności widocznych w miejscach, gdzie kiedyś dochodziło do powstawania zmian trądzikowych. Pojawiają się one u wybranych osób z trądzikiem, także na skutek nieprawidłowej pielęgnacji cery.

Nawet wtedy, gdy trądzik już zaniknie, na twarzy mogą pozostać blizny potrądzikowe, które nadal powodują, że wygląda ona nieestetycznie. Można wtedy zdecydować się na usuwanie blizn potrądzikowych Kraków jest miastem, gdzie dostępne są sklepy oferujące specjalne kosmetyki na blizny oraz gabinety i kliniki medycyny estetycznej prowadzące zabiegi usuwania blizn.

Kosmetyki na blizny potrądzikowe

Aby usunąć blizny po trądziku, konieczne będzie intensywne działanie. Blizny są umiejscowione głęboko w skórze, dlatego najlepiej zdecydować się wtedy na peelingi chemiczne, które mogą złuszczać naskórek i wspomagają jego regenerację.

W sprzedaży można znaleźć wiele kosmetyków, które pozwalają na usuwanie blizn potrądzikowych. Zawierają one różne typy kwasów, na przykład mlekowy, glikolowy, migdałowy, salicylowy, które pomagają w złuszczaniu blizn.

Zabiegi na blizny potrądzikowe

Jednak kosmetyki nie zawsze zdają egzamin. Gdy chodzi o skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych Kraków zapewnia dostęp do gabinetów medycyny estetycznej, gdzie dostępne są specjalne zabiegi.

Medycyna estetyczna na blizny potrądzikowe stosuje przede wszystkim zabiegi jak:

  • Peelingi medyczne – są to kwasowe peelingi o bardziej intensywnym działaniu niż te do użytku domowego,
  • Mikrodermabrazja, dermabrazja – metody mechanicznego usuwania naskórka,
  • Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – wiązka laserowa powoduje kontrolowane zniszczenie skóry w obrębie blizny i zmniejsza jej widoczność.
Likes:
0 0
Views:
670
Article Categories:
Dolegliwości

Dodaj komentarz