Czy warto stosować bazę pod makijaż?

Perfekcyjny makijaż to marzenie każdej kobiety. Dlaczego wielu paniom to się nie udaje? Zapominają o jednym ważnym elemencie, czyli bazie pod makijaż. Okazuje się, że właśnie dobry primer decyduje w wielu przypadkach o jakości i trwałości makijażu.

Baza pod makijaż – jak działa

Primer, czyli baza pod makijaż jest kosmetykiem do zadań specjalnych. Nakłada się go bezpośrednio na skórę. Jego zadaniem jest przedłużenie trwałości makijażu dzięki ograniczeniu kontaktu pozostałych kosmetyków ze skórą.

Skóra wydziela pot i łój, które dość szybko niszczą pieczołowicie nałożony makijaż. Baza pod makijaż sprawia, że ten kontakt jest o wiele mniejszy, dzięki czemu makijaż jest przez wiele godzin w doskonałym stanie.

Ale primer ma jeszcze dodatkowe działania. Przede wszystkim ułatwia nałożenie makijażu. Wybierając odpowiedni rodzaj bazy można dodatkowo skorygować wygląd skóry, rozświetlić ją lub zamaskować różnego rodzaju defekty. Dlatego zastanawiając się, jaka baza pod makijaż będzie dla nas wskazana, musimy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj cery, ale także efekty, jakie chcemy osiągnąć.

Prawidłowe nakładanie primeru

Właściwe nałożenie bazy jest bardzo ważne. Przede wszystkim należy dokładnie oczyścić skórę. Najlepszy do tego będzie tonik lub płyn micelarny. Nie zapominajmy o nałożeniu kremu nawilżającego.

Bazę zaczynamy nakładać od żuchwy i kości policzkowych. Rozprowadzamy palcami lub gąbką do makijażu ruchem ku górze. Następnie zajmujemy się nosem i powiekami, a na koniec od środka czoła kładziemy bazę we wszystkich kierunkach aż do linii włosów.

Podkład i korektor zaczynamy nakładać dopiero po całkowitym wchłonięciu się bazy.

Wybór najlepszej bazy

Jaka jest najlepsza baza pod makijaż? Wszystko zależy od rodzaju cery oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Rodzajów baz jest bardzo dużo. Są m.in. bezbarwne, matujące, kolorowe, rozświetlające. Oczywiście są one też dostosowane do rodzajów skóry. Przy cerze suchej dobrze sprawdzi się primer rozświetlający, który doda cerze blasku. Skóra tłusta będzie raczej wymagała bazy matującej.

Wybierając odpowiednią dla siebie bazę warto skorzystać z porady doświadczonej makijażystki, która dobrze zna wady i zalety różnych produktów.

W orientacji, który primer będzie najlepszy, doskonale sprawdzi się też ranking baz pod makijaż. Dzięki niemu możemy się zorientować, jakie bazy są polecane przez osoby, które stosują je na co dzień. Co ważne, dowiesz się też, dlaczego akurat te bazy pod makijaż są polecane. O miejscu w rankingu decyduje bowiem nie tylko korzystna cena, ale przede wszystkim zalety poszczególnych kosmetyków.

Kliknij i zobacz polecane bazy pod makijaż https://najlepszy-ranking.pl/bazy-pod-makijaz/

Likes:
0 0
Views:
1901
Article Categories:
Uroda

Dodaj komentarz