Dlaczego mycie rąk po pandemii jest tak ważne?

Przed epidemią Sars-CoV-2 mycie rąk nie było rozpowszechniane na taką skalę jak w trakcie jej trwania. Gdy pandemia opanowała cały świat, medycy propagowali nie tylko mycie, ale i dezynfekcję rąk. Środki do dezynfekcji były dostępne w zasadzie wszędzie – czy to na poczcie, czy w urzędzie. Mało tego, oprócz ogólnej dostępności tego środka  dezynfekcji, wymagane było również jej używanie.

Dezynfekcja i wysuszenie skóry dłoni

Wpływ dezynfekcji na skórę naszych dłoni jest jednak ogromny. Od oczywistego pozbycia się bakterii z powierzchni dłoni, po mniej popularne, ale nieuniknione skutki jak, chociażby wysuszenie skóry. To właśnie dlatego niezbędne jest silne nawilżenie skóry naszych dłoni, które umożliwia Dexeryl balsam.

Jak sobie radzić z suchą skórą dłoni po dezynfekcji?

Dexeryl balsam jest produktem polecanym przez specjalistów w zakresie dermatologii z uwagi na jego właściwości nawilżające, ale również na czas wchłaniania i konsystencję. Ponadto polecany jest również z uwagi na szerokie możliwości zastosowania. Można go wykorzystać w walce z problemami natury dermatologicznej – działa kojąco przy chorobie m.in. atopowego zapalenia skóry, nadmiernie suchej skóry czy rybiej łuski. Dodatkowym atutem jest to, że jest uniwersalny, przez co można go stosować bez względu na siłę intensywności nawilżenia jakiej potrzebuje nasza skóra.

W walce z suchą skórą dłoni spowodowaną częstą dezynfekcją, najważniejsze jest systematyczne nawilżanie dłoni. Dexeryl balsam dostępny jest w kilku wariantach pojemnościowych m.in. w opakowaniu o gramaturze około 50g, dzięki czemu można z powodzeniem umieścić go w torebce lub kieszeni kurtki i stosować zawsze wtedy, gdy odczujemy konieczność nawilżenia wywołanego np. ściągnięciem skóry czy nagłym pieczeniem.

Dexeryl balsam dla dzieci

Z uwagi na to, że Dexeryl balsam może być stosowany przez całą rodzinę, jest to niezwykle uniwersalny i funkcjonalny preparat. To możliwe dzięki jego specjalnie opracowanej formule, która sprawia, że produkt jest również polecany jako emolient dla niemowląt. Jak powszechnie wiadomo, skóra niemowlaków potrzebuje systematycznego wspomagania w nawilżeniu z uwagi na brak naturalnej bariery ochronnej. Dexeryl balsam tworzy pewnego rodzaju ochronę przed otarciami, a raczkujące niemowlę jest szczególnie narażone na tego typu urazy. Elastyczną i nawilżoną skórę łatwiej uchronić przed otarciem.

Nawilżenie skóry rąk po myciu czy dezynfekcji powinno stać się więc nawykiem. Tylko tym sposobem możliwe jest utrzymanie nawilżonej, zdrowej i promiennej skóry. Nie zapominajmy również o tym, że skóra na dłoniach jest stosunkowo cienka – dlatego też pierwsze oznaki starości widoczne będą na niej znacznie szybciej niż innych częściach ciała.

Likes:
0 0
Views:
412
Article Categories:
Poradnik

Dodaj komentarz