Domowe SPA. Najlepsze sposoby na relaks w czterech ścianach

Jak poprawić samopoczucie, gdy czasu i pieniędzy zbyt mało, by wybrać się na wakacje, do SPA czy choćby do kosmetyczki? Można zafundować sobie zabiegi relaksujące i upiększające w domu. Dziś przedstawiamy najlepsze pomysły na domowe SPA.

Nie od dziś wiadomo, że chwila relaksu w wannie z maseczką na twarzy to doskonały sposób na poprawę samopoczucia. Jednak, aby w pełni skorzystać z zalet domowego SPA, warto potraktować sprawę poważnie i zaangażować się od początku do końca. Przedstawiamy, jak to zrobić: krok po kroku.

Zrób plan sesji poprawiającej samopoczucie

Tu nie ma miejsca na improwizację. Zaplanuj, co będziesz robić: krok po kroku. Warto zainspirować się rytuałami, które proponowane są w profesjonalnych ośrodkach spa. Taki seans składa się zwykle z peelingu całego ciała oraz twarzy, kąpieli z dodatkami (sole, oleje, zioła), następnie kładziona jest maska (zarówno na twarz jak i na ciało). Na czas działania maski klient kładzie się na fotelu w pozycji półleżącej i odpoczywa. Przy usuwaniu pozostałości kosmetyki nierzadko stosowany jest masaż. W przypadku zabiegów na twarz warto połączyć masaż, na przykład przy użyciu jadeitowego rollera, z aplikacja wykańczających zabieg kosmetyków: serum lub ampułki.

Zarezerwuj czas i wyłącz telefon

Nawet w domowym spa należy zarezerwować wizytę, zatem odetnij się od obowiązków, powiadomień i telefonów. Zapowiedz domownikom, że przez 2 godziny będziesz niedostępna. Jak poprawić samopoczucie, jeśli w tle zabiegów będziemy słyszeć wieczne skargi i zażalenia oraz ponaglające powiadomienia na smartfonie? Idealnie byłoby, gdyby taka domowa chwila relaksu miała miejsce pod nieobecność domowników

Wybierz relaksujące kosmetyki

W drogeriach można kupić bardzo wiele kosmetyków poprawiających nastrój – to te o zapachu owoców lub zawierające olejki eteryczne. Szczególne właściwości relaksujące ma lawenda. Niektóre kosmetyki, jak na przykład peeling do ciała można wykonać samodzielnie w domu. Używa się do tego gruboziarnistej soli w połączeniu np. z olejem kokosowym czy oliwą z oliwek. Doskonałe właściwości ujędrniające ma również mielona kawa (można użyć fusów z ekspresu pozostałych po zaparzeniu kawy).

Zadbaj o relaks po zabiegach

Po seansie poprawiającym samopoczucie nie warto planować żadnych zadań. Najlepiej przeznaczyć ten czas na książkę, serial i sen. Warto wypić ziołową herbatkę na przykład z dodatkiem melisy lub białą herbatę. To pozwoli zamknąć ten relaksujący rytuał, a następnego dnia rano poprawa samopoczucia gwarantowana.

Likes:
0 0
Views:
1496
Article Categories:
Uroda

Dodaj komentarz