Jak znaleźć miłość na długo?

Każdy, kto jest w związku lub szuka miłości, chce, by wybranek okazał się tym na całe życie. Aby tak się jednak stało, warto wiedzieć, co sprawdza się w długotrwałych relacjach. Nie zawsze bowiem przeciwieństwa się przyciągają, na ten temat są różne teorie. Jak więc znaleźć miłość na długo?

Gdzie szukać miłości na całe życie?

Miłość można poznać wszędzie, wystarczy się na nią otworzyć. Osoby, które nie są towarzyskie, siedzą w domu, nie spotykają się z innymi, mają mniejsze szanse na poznanie partnera. Można oczywiście zrobić to przez internet, portali randkowych nie brakuje, ale i tak, prędzej czy później, trzeba będzie spotkać się w realu. Jak taka pierwsza randka z internetu powinna wyglądać? Porady dla szukających miłości na normalna.pl wskażą, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na potencjalnym partnerze. Poznać drugą osobę można nie tylko online. Czasami takie spotkanie może być nawet przypadkowe. Kino, teatr, biblioteka, bar, praca… Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy po prostu wyjść do ludzi i chcieć kogoś poznać.

Jak szukać miłości na długo?

Miłości nie można szukać pod presją. Niektórzy na siłę chcą już się ustatkować, bo ich znajomi biorą śluby, rodzą dzieci, a oni ciągle nie trafili na idealną drugą połówkę. Lepiej jednak odpuścić i wyluzować, najczęściej miłość przychodzi wtedy, kiedy jej się nie spodziewamy. Takie podejście to też mniejsze rozczarowania. Spotkania co tydzień z potencjalnymi kandydatami mogą raczej wpędzić nas w depresyjny nastrój.

Chcąc, by miłość była na długo, trzeba też ustalić na wstępie, kogo się szuka. Osoby, które chcą się ustatkować, powinny mieć określone wymagania. Nie ma sensu tracić czasu na kogoś, kto nam nie odpowiada, byle tylko z kimś być. Jeśli to ma być miłość na całe życie, musimy być do siebie dobrani pod wieloma względami.

Jak pielęgnować miłość?

W udanych związkach z długim stażem bardzo ważne jest codzienne pielęgnowanie miłości. To normalne, że po pewnym czasie wygasa namiętność, trzeba jednak mieć swoje sposoby na to, by ciągle ten żar podsycać. Czasami istotne są drobne gesty, podobnie jak czułość i wsparcie. Dobrze rokują związki, w których partnerzy mają podobne wyobrażenie na temat relacji, wspólnych oczekiwań, przyszłości. Nie zawsze przeciwieństwa się przyciągają. Często to właśnie osoby, które są do siebie trochę podobne, mają zbliżone poglądy i zainteresowania, są ze sobą najdłużej.

W każdym związku bardzo ważna jest komunikacja i umiejętność wychodzenia z kryzysów. Problemy w długoletnich związkach są nieuniknione. Trzeba wiedzieć, jak je rozwiązać, by dalej ze sobą być. W takich związkach kocha się bez warunkowo. Żadna ze stron nie powinna mieć problemów z wybaczaniem i zaczynaniem od nowa, nawet jeśli ktoś w tym związku zawiódł. Trzeba umieć ze sobą rozmawiać, wspierać się, wierzyć w swoje dobre intencje, być przez cały czas ciekawym drugiej osoby, mimo że można już znać się wiele lat. Tylko to może zwiększyć szanse na miłość na całe życie.

Likes:
0 0
Views:
1297
Article Categories:
Poradnik

Dodaj komentarz