Jak zorganizować wakacje last minute?

Wyjazd w ostatniej chwili? Wydaje się niemożliwością zorganizowanie go tak, by udało się uniknąć przykrych niespodzianek. Urlop „na szybko” z pewnością wymaga od nas dużej elastyczności, nie znaczy to jednak, że będzie to zawsze pełna stresu wyprawa. Jak się więc za to zabrać?

Gdzie można tanio polecieć?

Jeśli bardzo zależy nam na niskich kosztach, warto zdać się na ślepy los i po prostu szukać tanich biletów. Padło na bułgarską Sofię? Więc tam zaplanujemy swój pobyt. Najtańszy jest bilet do Barcelony? Można rozejrzeć się za noclegami w modnym, hiszpańskim kurorcie.

Natomiast gdy zależy nam na konkretnym miejscu, trzeba się liczyć z wyższymi cenami, choć i tutaj nie ma reguły, zwłaszcza gdy planujemy podróż poza głównym sezonem. Warto sprawdzić, gdzie na wakacje we wrześniu jeździ mniej osób niż w lipcu i sierpniu, i pod tym kątem wybierać wycieczki.

Przelot a koszty pobytu

Niska cena biletu lotniczego to tylko jeden z kosztów całej wyprawy. Trzeba zwrócić jeszcze uwagę na to, co zastaniemy na miejscu. Tani przelot do kraju południowo-wschodniej Azji to zwykle szansa na spore oszczędności, ponieważ w tej części świata koszty wyżywienia oraz noclegu są bardzo niskie dla europejskiego turysty, więc łatwo zaplanować budżetowy urlop pełen atrakcji.

Co innego jednak, gdy wyszukiwarka wskaże miejsce znane z wysokich cen, także poza sezonem. Tanie bilety do Rzymu czy Paryża nie są taką rzadkością, za to znalezienie noclegu w przyzwoitej cenie i w ładnej okolicy graniczy z cudem, więc może się okazać, że lepszą opcją będzie weekendowy wypad do dużego miasta i spędzenie reszty urlopu w spokojnym, niedrogim kurorcie położonym gdzieś na uboczu.

Jak znaleźć nocleg?

Mając do dyspozycji odpowiednio dużo czasu, można na spokojnie przekopać się przez dziesiątki ofert na wyszukiwarkach noclegów, kiedy jednak czas goni, wybór jest mocno ograniczony.

Wyszukiwania ułatwiają rankingi hoteli, więc gdy interesują nas na przykład najlepsze hotele w Dubaju, to właśnie takie oferty zostaną nam przedstawione, wraz z ocenami innych użytkowników. Trzeba przy tym bardzo uważać na podawane ceny – w przypadku hoteli jest po prostu kwota za dobę, ale kwatery prywatne mają czasem ukryte opłaty, na przykład za sprzątanie albo zapewnienie pościeli.

Zwiedzanie

Wyjeżdżając na urlop z dnia na dzień ciężko przygotować sensowny plan zwiedzania. Z pomocą przychodzi internet – warto przeglądać przewodniki turystyczne oraz blogi znanych podróżników, a niektóre miasta oferują turystom specjalne aplikacje z trasami spacerowymi, muzeami, restauracjami polecanymi przez innych gości.

Likes:
0 0
Views:
1249
Article Categories:
Poradnik

Dodaj komentarz