Jak zregenerować skórę po wakacjach?

Letni urlop zazwyczaj oznacza częste przebywanie na słońcu oraz kontakt z wodą morską. Pamiątką po takich wakacjach może być nie tylko piękna opalenizna, ale i podrażniona, przesuszona cera. Jak ją przywrócić do idealnej kondycji?

Ostrożnie podczas mycia

Podrażniona skóra nie lubi intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego na jakiś czas warto odpuścić sobie silne, gruboziarniste peelingi i zamiast tego poszukać kosmetyków łagodnie złuszczających naskórek, o działaniu regeneracyjnym. Bardzo dobrym wyborem są naturalne mydła z roślinnych olejów, które w przeciwieństwie do zwykłych mydeł nie wysuszają nadmiernie skóry i sprawdzają się nawet przy mocno problematycznej skórze.

Do regeneracji zniszczonej słońcem i wodą skóry przydają się także specjalne preparaty do kąpieli, dostępne na https://eranatura.pl/produkty-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/sole-i-kule-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/– naturalna sól albo musujący puder dostarczają składników odżywczych, zmiękczają skórę i koją podrażnienia.

Jak usunąć przebarwienia?

Wychodząc na słońce zawsze powinno się smarować skórę balsamem o wysokim filtrze. Na wakacjach jednak nie zawsze da się zadbać o właściwą ochronę, zwłaszcza gdy przebywa się w miejscach o wyjątkowo silnym nasłonecznieniu, stąd po opalaniu mogą na skórze pozostać nieestetyczne przebarwienia.

Ich usuwanie nie jest prostym zadaniem. Na mniejsze przebarwienia powinny wystarczyć kremy z wysokim stężeniem witaminy C oraz kwasami, przy większych plamach bezpieczniej będzie udać się na profesjonalny zabieg rozjaśniający do gabinetu kosmetycznego.

Odżywcze maseczki

Odbudowa zniszczonej po wakacjach skóry będzie szybsza dzięki maseczkom. W maseczkach jest więcej skoncentrowanych składników, do tego dochodzą jeszcze witaminy, kwas hialuronowy, mocno nawilżające oleje, ale należy sprawdzić, czy dana maseczka może być stosowana na cerę odwodnioną i podrażnioną. Do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami odpowiednie będzie serum, na przykład z https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/krem-pod-oczy-naturalny-kosmetyk/.

Likes:
0 0
Views:
1024
Article Categories:
Uroda

Dodaj komentarz