Kupno roweru – zwróć uwagę na rozmiar ramy

Większość z nas kupuje rower na podstawie jego wyglądu, ceny oraz wygody. Podczas zakupu szczególna uwagę należy zwrócić na rozmiar ramy. Jest to bardzo ważna kwestia, która wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowania roweru. Kupno roweru na oko nie jest więc dobrym pomysłem. Wiadomo jest, że rozmiar ramy wybiera się do wzrostu. Najlepszym rozwiązaniem jest jazda testowa, która pomoże dokonać odpowiedniego wyboru. Kupno roweru wiąże się także z dość dużym wydatkiem, dlatego warto jest przemyśleć i dokonać najlepszego wyboru.

Dopasuj rower do wzrostu

Rozmiar ramy może być oznakowany różnie. Najczęściej rozmiar podawany jest w calach, ale zdarza się także, że e centymetrach a nawet oznakowanych S, M, L lub XL. Takie oznakowania sprawiają, że nie zawsze wiadomo, jaki rower wybrać. W sklepie stacjonarnym wyboru pomoże dokonać osoba, która sprzedaje rowery, ale jeśli kupuje się przez Internet warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną, dzięki której dokonanie wyboru stanie się łatwiejsze. Rozmiar roweru do wzrostu to zasada, którą należy się kierować zawsze. Osoby, które nie znają się za bardzo na tej kwestii zastanawiają się, jaki rozmiar ramy wybrać. Najłatwiejszym sposobem jest wykorzystać przelicznik rama – wzrost. W Internecie jest dostęp do wielu kalkulatorów, dzięki którym szybko i sprawnie zakupimy odpowiedni jednoślad. Za każdym razem, kiedy pojawiają się nieścisłości, warto jest skontaktować z obsługą sklepu, aby je rozwiać. Rozmiar ramy roweru jest istotną kwestią, której nie należy lekceważyć. Rozmiary rowerów to bardzo indywidualna kwestia, musi być dobrze przemyślana i dobrana.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://pieknyrower.pl/rozmiar-ramy-roweru-jak-dobrac-do-naszego-wzrostu/

O tym nie zapominaj!

Rozmiar ramy a wzrost użytkownika roweru. Dla wielu osób to pewnie dziwne, ale właśnie tak powinno się wybierać rower, który ma służyć przez długie lata a jazda na nim ma być komfortowa i bezpieczna. Podsumowując, wybierając rower zawsze należy zwracać uwagę na specyfikację producenta. Dostępne tabele oraz kalkulatory usprawnią obliczenia a co za tym idzie także wybór odpowiedniego modelu jednośladu. Przy wyborze roweru uwagę należy zwrócić także na wielkość kół. Najlepiej przez zakupem wypróbować rower na jeździe próbnej. To da całkowitą pewność, czy rower jest odpowiedni czy też nie. Przy zakupie roweru uwagę należy zwrócić także na jego wagę. Tej kwestii nie należy pomijać.

Likes:
0 0
Views:
994
Article Categories:
Poradnik

Dodaj komentarz