Na co zwrócić uwagę wybierając zlew podwieszany?

O zlewozmywakach można rozpisywać się bez końca. Rozmiary, kolory, materiał, z którego zostały wykonane, dodatkowe funkcje – to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie zawsze jednak zwraca się uwagę na sposób montażu zlewu już od strony technicznej i jaki zlew będzie odpowiedni w konkretnej kuchni i wizji aranżacyjnej.

Bardzo popularne wśród klientów są zlewy nablatowe, jednak coraz częściej naszą uwagę zwracają zlewozmywaki podwieszane. Dlaczego to właśnie te zlewozmywaki zyskują na popularności? Głównym atutem zlewów podwieszanych jest to, że są niemal niewidoczne w kuchni. Pozwalają utrzymać elegancką aranżację poprzez swoją dyskrecję.

Istotny element zlewozmywaka podwieszanego

Wybór zlewozmywaka podwieszanego powinien opierać się o kilka ważnych kroków. Pierwszym jest wybór materiału z jakiego został wykonany blat, pod którym zostanie zamontowany zlew. Powinien być to materiał nienasiąkliwy, ponieważ ze względu na sposób montażu zlewozmywaka, blat będzie cały czas narażony na kontakt z wodą. Dedykowane blaty do zlewozmywaków podwieszanych to takie, które są wykonane z konglomeratu, Corianu lub granitu. W przypadku kamieni również należy zachować ostrożność, ponieważ nie każdy sprawdzi się w połączeniu z takim zlewozmywakiem. Jeżeli jednak w Twoje kuchni zaplanowano użycie blatu wykonanego z płyty wiórowej lub z drewna, to taki zlew nie jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ blat zostaje narażony na uszkodzenie i rozpulchnienie.

Drugim krokiem powinno być dopasowanie zlewu podwieszanego pod konkretny rozmiar szafki. Przy standardowych rozmiarach szafek kuchennych nie powinno być większych problemów, natomiast zalecamy sprawdzić wymiary zarówno zlewozmywaka, jak i szafki docelowej w momencie projektowania kuchni na wymiar.

Znacznie łatwiejszym wyborem jest decyzja w sprawie materiału, z jakiego zostanie wykonany sam zlewozmywak. Tutaj mamy pełną dowolność w zależności od oczekiwanych efektów. Do wyboru jest granit, stal, ceramika, konglomeratu, a nawet zlewy miedziane. Kolorystykę w obrębie danego materiału również możemy kształtować dowolnie, ponieważ na ten moment na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama kolorystyczna. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę blatu i dobrać spójny kolor zlewozmywaka, jednak nie jest to obowiązkowe.

Dodatkowe akcesoria

Zlewozmywaki podwieszane mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, hak rozdrabniacz do odpadów, filtr wody i inne. W przypadku doboru dodatkowego wyposażenia warto upewnić się czy zlewozmywak został odpowiednio zamontowany w tym celu, aby nie uszkodzić ani blatu, ani zlewu.

Likes:
0 0
Views:
482
Article Categories:
Poradnik

Dodaj komentarz