Na czym NIE polega odchudzanie

Osoby, które pierwszy raz decydują się na odchudzania, przeważnie nie korzystają z pomocy dietetyków, a nawet jeśli to robią, to posiłkują się też innymi, niekoniecznie rzetelnymi źródłami wiedzy.

To spory błąd, bo osobie niedoświadczonej ciężko może być ułożyć taki plan, aby udało się osiągnąć jej postawiony sobie cel, przy okazji popełniając kilka skutecznie utrudniających odchudzania błędów.

Na szczęście mamy też w internecie strony poświecone takim temat. Dzisiejszy artykuł jest oparty na podstawie informacji o odchudzaniu z portalu doktorfit.edu.pl

Jedź, kiedy czujesz się głodny

Wiele osób myśli, że głód to pozytywne zjawisko podczas odchudzania. Tak naprawdę kiedy czujemy się głodni, nasz organizm daje nam do zrozumienia, że musimy doładować swoje baterie.

Jeśli usilnie będziemy ignorować te sygnały i zamiast jeść, kiedy tego potrzebujemy, na siłę będziemy czekać do wyznaczonej pory kolejnego posiłku, będziemy czuć się ze sobą źle.

Ciągłe poczucie głodu będzie nas nie tylko mocno ograniczało, ale cały czas będzie budziło w nas poczucie dyskomfortu.

Do tego mogą pojawić się u nas wyrzuty sumienia, kiedy jednak zdecydujemy się ten głód zaspokoić. Takie podejście może pomóc nam schudnąć, ale na pewno nie zbudujemy na nim zdrowej sylwetki.

Nie czuj się winy, kiedy jesz

Wiele osób na ścisłej diecie czuje się źle, kiedy zje coś tłustego albo niezdrowego. Takie myślenie niestety często prowadzi do pojawienia się zaburzeń odżywiania, takich jak bulimia.

Jeśli czujesz poczucie winy, kiedy jesz coś innego, niż wskazał Ci dietetyk, do całego procesu odchudzania dobrze jest dorzucić wizytę u psychologa. Może on pomóc Ci odkryć, skąd biorą się u Ciebie takie myśli.

Może to wynik traumy z dzieciństwa albo fałszywych przekonań. Poczucie winy może bardzo mocno uszkodzić Cię psychicznie, ale także fizycznie.

Czasami zdrowiej jest zrezygnować z diety i opóźnić proces odchudzania, niż ryzykować swoim własnym zdrowiem i komfortem.

Nie porównuj swoich wyników do innych

Odchudzanie to proces.

Nie schudniesz 20 kilogramów w tydzień i nie będziesz wyglądać tak świetnie, jak modelki z Instagrama po zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Jedyną osobą, do której możesz się porównywać, jesteś Ty sam. Jeśli brzmi to dla Ciebie jak pusty slogan, to zastanów się przez chwilę, co jest ważniejsze w procesie odchudzania: twój progres czy to, jak wypadasz na tle innych.

Każdy zrzucony przez Ciebie kilogram to twój własny sukces, który przybliża Cię do osiągnięcia celu, który sobie postawiłeś i sylwetki, która najbardziej Ci odpowiada.

Tylko Ty możesz być miernikiem tego, jak dobrze sobie radzisz i czy wywiązujesz się ze swojego planu.

Likes:
0 0
Views:
1024
Article Categories:
Odchudzanie

Dodaj komentarz