Redukcja i usuwanie cellulitu w Gdańsku

Usuwanie cellulitu w Gdańsku – dlaczego warto? Ponieważ odbywa się w profesjonalnych salonach kosmetycznych i klinikach urody oferujących szereg zabiegów wygładzających skórę oraz usprawniających krążenie. Każdy zabieg z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej, szczególnie laserowe usuwanie cellulitu jest poprzedzony indywidualną konsultacją i wykonywany przez dyplomowanych kosmetologów, posiadających wykształcenie i wiedzę umożliwiającą całościowe podejście do zdrowia i urody.

Usuwanie cellulitu w Gdańskiej Clinica Cosmetologica odbywa się w specjalistycznych gabinetach wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę pozwalającą stosunkowo szybko zredukować widoczny problem. Urządzenia różnią się zastosowanymi technologiami i siłą działania. Każda redukcja cellulitu poprzedzona jest zawsze indywidualną konsultacją kosmetologiem, który dobierze odpowiedni zabieg, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania cellulitu, kondycję skóry, indywidualne predyspozycje oraz oczekiwane efekty.

Czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu

Cellulit potocznie zwany skórką pomarańczową wiąże się z gospodarką hormonalną i wydzielaniem estrogenów. Pojawia się u kobiet dojrzałych, ale też młodych w okresie dojrzewania. Cellulit to problem natury estetycznej i kosmetycznej, powstający wskutek zaburzeń hormonalnych, zmniejszonej aktywności fizycznej i nieprawidłowej diety. Pojawia się na udach, biodrach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Cellulit może pojawić się na skórze z wielu powodów. Najczęściej za powstawanie pomarańczowej skórki odpowiadają zaburzenia hormonalne. Do innych czynników sprzyjających powstawaniu cellulitu zaliczamy:
• przewagę estrogenów i zmniejszony progesteron,
• skłonność do obrzęków,
• wahania wagi nadwaga,
• zaparcia,
• małą aktywność fizyczną i siedzący tryb życia,
• nieprawidłową dietę,
• zbyt ciasne ubrania,
• palenie papierosów,
• cellulit pojawia się także w wyniku predyspozycji genetycznych.

Redukcja cellulitu w Gdańsku

W przypadku widocznych zmian na skórze konieczne są bardziej zdecydowane działania, polegające na poprawieniu krążenia, zapobieganiu obrzękom i przyspieszeniu spalania zmagazynowanego tłuszczu. Redukcja cellulitu w Gdańsku odbywa się w nowoczesnych i profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Do jednej z najbardziej skutecznych metod zalicza się laserowe usuwanie cellulitu. Inne zabiegi antycellulitowe to m.in.:
• karboksyterapia,
• endermologia,
• drenaż limfatyczny,
• mezoterapia,
• kriolipoliza,
• icoone,
• hifu.

Przeciwwskazaniami do wykonywania powyższych zabiegów są problemy z żyłami, niewydolność nerek, choroby nowotworowe, epilepsja, rozedma płuc. Zabiegom nie mogą poddać się kobiety w ciąży oraz będące okresie karmienia piersią. Więcej informacji możesz uzyskać na konsultacji u kosmetologa.

Usuwanie cellulitu w Gdańsku karboksyterapią

Karboksyterapia to skuteczny sposób na usuwanie cellulitu. Bezpieczny i bezbolesny zabieg polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek czystego dwutlenku węgla do warstw skóry właściwej i tkanki podskórnej. Zabieg wykonuje się na wybraną partię skóry w seriach w odstępach od 7 do 14 dni. Dla podtrzymania efektów należy powtórzyć serię raz w roku. Po zabiegu skóra jest gładka, jędrna, pozbawiona rozstępów i cellulitu. Karboksyterapia może być wykonywana w terapiach łączonych z innymi zabiegami wykonywanymi w różne dni. Świetnie sprawdza się połączenie karboksyterapii z mezoterapią mikroigłową lub falą radiową.

Skuteczna walka z cellulitem

Redukcja cellulitu Gdańsk to działania kompleksowe, rozłożone w czasie. Najlepszym sposobem zapobiegania występowaniu cellulitu jest profilaktyka. Pomoże w tym aktywność fizyczna, domowa pielęgnacja kosmetykami zawierającymi substancje aktywne, zdrowa, zrównoważona dieta o raz picie odpowiedniej ilości wody. Z diety należy wyeliminować napoje gazowane i fast foody. Niezbędne jest włączenie produktów surowych oraz o wysokiej zawartości błonnika.

Na poprawę zdrowia i kondycji skóry dobrze wpłynie ograniczenie alkoholu i rzucenie palenia. Pomogą również spacery, bieganie, zajęcia fitness, pływanie, skakanie na skakance czy jazda na rolkach. Oczekiwany rezultat można uzyskać jedynie wytrwałością i regularnością w podjętych działaniach oraz stosowaniem zdrowych nawyków nawet po osiągnięciu zadowalających efektów.

Likes:
0 0
Views:
449
Article Categories:
Zabiegi, lekarze

Dodaj komentarz