Wskazówki dotyczące mycia zębów.

Większość ludzi uważa, że dobrze sobie radzą z dbaniem o zdrowie jamy ustnej. W końcu zwykle myją zęby raz dziennie, a często także nicią dentystyczną. Ale dentyści zalecają zastosowanie następujących wskazówek dotyczących mycia zębów dla lepszego zdrowia jamy ustnej.

Oczyśc wszystkie powierzchnie zębów


Cząsteczki jedzenia mogą gromadzić się między zębami i wzdłuż linii dziąseł. Bakterie z jamy ustnej mogą osadzać się na zębach, powodować osad nazębny i prowadzić do rozkładu. Podczas szczotkowania nie skupiaj się tylko na obszarach, które możesz zobaczyć. Pamiętaj o umyciu tylnej i wewnętrznej powierzchni zębów obok języka. Aby zachować zdrową jamę ustną, oczyść wszystkie powierzchnie zębów.


Szczotkuj zęby przez 2 minuty


Dentyści zalecają pacjentom przestrzeganie zasady 2/2, aby zachować zdrowe zęby: szczotkuj 2 minuty, dwa razy dziennie, zwykle rano i przed snem. Dzieci i wielu dorosłych lubi słuchać piosenki o szczotkowaniu zębów, aby szczotkowanie było przyjemniejsze.
Użyj elektrycznej lub ręcznej szczoteczki do zębów do czyszczenia całej jamy ustnej. Zacznij od górnych zębów i spędź 30 sekund na szczotkowaniu zewnętrznych powierzchni zębów. Następnie przejdź do wewnętrznych powierzchni i szczotkuj jeszcze przez 30 sekund. Powtórz te same kroki na dolnych zębach. Na koniec poświęć kilka sekund na umycie języka w celu usunięcia bakterii.

Wykonuj prawidłowe ruchy


Podczas mycia zębów nie przesuwaj szczoteczki w tę i z powrotem po zębach. Zamiast tego należy delikatnie naciskać i poruszać włosiem okrężnym ruchem wokół powierzchni zębów i dziąseł, na zewnątrz i wewnątrz oraz między zębami.
Wybierz szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem
Niektórzy uważają, że potrzebują szczeciny o twardym włosiu, aby dokładnie umyć zęby. Jednak sztywne włosie może uszkodzić dziąsła, korzenie i szkliwo zębów. Zamiast tego użyj szczoteczki z miękkim włosiem. Ponieważ szczecina jest bardziej elastyczna, łatwo będzie delikatnie wyczyścić powierzchnie zębów.


Kup pastę do zębów z fluorem


Umyj zęby pastą do zębów zawierającą fluor, aby zabić bakterie i zmniejszyć ryzyko rozwoju próchnicy. Unikaj stosowania pasty do zębów, która wydaje się szorstka, ponieważ może uszkodzić zęby i dziąsła.
Codziennie używaj nici dentystycznej
Przed lub po umyciu zębów delikatnie skorzystaj z nici dentystycznej w przestrzeni między zębami, aż do dziąseł, aby usunąć cząsteczki jedzenia. Następnie przepłucz usta bezalkoholowym płynem do płukania ust aby odświeżyć oddech.

Likes:
0 0
Views:
1614
Article Categories:
Uroda

Dodaj komentarz