Zabieg liftingujący HIFU – czy jest bezpieczny i czego możemy się po nim spodziewać?

Zabieg HIFU to swojego rodzaju chirurgiczny zabieg bez użycia skalpela, nieinwazyjny i bezpieczny, pod warunkiem, że zostanie prawidłowo i umiejętnie wykonany. HIFU wykonuje się bez znieczulenia, jest zabiegiem bezbolesnym, a jego główną zaletą jest długo – bo od 2 do 3 lat – utrzymujący się na skórze efekt. Zabiegowi mogą poddać się zarówno panowie jak i panie, jednak to właśnie płeć piękna decyduje się najczęściej na jego wykonanie w celu poprawy samopoczucia, zwalczenia kompleksów, poprawy kondycji skóry i jej wyglądu, a także w sprawie zniwelowania oznak starzenia.

W jakim celu wykonuje się zabieg HIFU i jakich efektów można po nim oczekiwać?

Zabieg HIFU proponowany przez medycynę estetyczną ma za zadanie upiększyć twarz. Zwiększyć jej gęstość, poprawić witalność, jędrność, skorygować owal twarzy, usunąć obrzęk i cienie pod oczami, skorygować tak zwany podwójny podbródek i wymodelować twarz. HIFU może być też zastosowane u Klientek, które chcą pozbyć się cellulitu, rozbić i usunąć tkankę tłuszczową oraz zredukować masę ciała. Efekty jakich można oczekiwać po wykonanym zabiegu to:

  • Wygładzenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry
  • Zwiększona gęstość skóry
  • Redukcja i spłycenie zmarszczek
  • Zmniejszenie opadających policzków
  • Zmniejszona widoczność blizn i rozstępów
  • Opóźnienie procesów starzenia skóry

Pierwsze efekty po wykonanym zabiegu HIFU widoczne są niemalże od razu, ale pełna regeneracja skóry i odbudowa włókien kolagenowych zajmuje od 2 do 3 miesięcy i dopiero po tym czasie, możemy liczyć na pełny i satysfakcjonujący efekt. Aby nasza skóra wyglądała młodo i promiennie należy pamiętać aby powtarzać wizyty gabinecie medycyny estetycznej co około 12 – 18 miesięcy.

Zabieg HIFU – skutki uboczne i przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo iż zabieg HIFU jest nieinwazyjną metodą poprawiającą wygląd i kondycje skóry, to należy mieć na uwadze, że nie skorzystają z niego osoby, które cierpią na choroby układu krążenia, cukrzycę, padaczkę, miażdżycę, nadciśnienie, a także osoby, które posiadają alergie i zmiany skórne, gorączkę, infekcję organizmu, choroby nowotworowe czy inne stany zapalne. Zabiegowi nie mogą zostać poddane kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Przeciwwskazań do wykonania zabiegu może być więcej, dlatego przed jego wykonaniem, warto porozmawiać o swoim stanie zdrowia ze specjalistą wykonującym zabieg. Nie tylko przebyte czy aktualne choroby są ważne, ale także informacja o ewentualnym przyjmowaniu leków.

Zabieg HIFU wykorzystuje ultradźwięki, nie ingeruje bezpośrednio w skórę, nie wymaga narkozy ani nawet znieczulenia, jednak wykonany nieprawidłowo może powodować podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Warto więc przed wyborem dokonać solidnego reaserchu i wybrać klinikę, która posiada wykwalifikowany i doświadczony personel. Nie zapominajmy również odwiedzić profilu na Facebooku lub Instagramie wybranej kliniki, gdyż jest to spore źródło wiedzy zrzeszające opinie Klientów, którzy już skorzystali z usług medycyny estetycznej w wybranym miejscu. Jeżeli Klinika cieszy się pozytywnymi opiniami i dzieli się również fotorelacją z wykonanych zabiegów potwierdzając umiejętności i efekty, to na pewno warto z niej skorzystać.

Likes:
0 0
Views:
570
Article Categories:
Zabiegi, lekarze

Dodaj komentarz