Implanty zębów – zalety i wady. Czy warto je wybrać?

Leczenie implantologiczne jest obecnie bardzo popularnym sposobem na obudowę utraconych zębów. Jakie są główne zalety i wady leczenia za pomocą implantów?

Implant stomatologiczny jest typem wszczepu, który jest na stałe umieszczany w kości żuchwy albo szczęki. Ma on na celu zastąpienie korzenia zębowego i stanowi podporę dla korony albo mostka protetycznego.

Kiedy stosuje się implanty stomatologiczne?

Implanty zębów są rodzajem bardzo wszechstronnego uzupełnienia, które może być wykorzystane w przypadku różnych rodzajów braków zębowych. Sprawdzają się one w przypadku pojedynczych braków, ale można też wykorzystać je wtedy, gdy braki są mnogie, do których stosowane są mosty.

Implanty stomatologiczne są obecnie używane także w przypadku bezzębia, czyli wtedy, gdy u pacjenta nie występują już żadne naturalne zęby. Wtedy najczęściej stosuje się uzupełnienie bazujące na 4 albo 6 implantach, na których umieszcza się nowy, sztuczny łuk zębowy.

Za pomocą implantów stomatologicznych można uzyskać bardzo dobre efekty również wtedy, gdy u pacjenta doszło do zaniku kości. W tym przypadku stosuje się technikę odbudowy kości za pomocą specjalnych materiałów lub też w przypadku górnego łuku zębowego można zastosować implanty zygomatyczne, które umieszczane są w kościach jarzmowych.

Implanty zygomatyczne są nowością na rynku i nie są jeszcze dostępne we wszystkich gabinetach. Wykonuje je między innymi klinika dentystyczna Studio SE Kraków.

Jakie są zalety i wady implantów stomatologicznych?

Implanty stomatologiczne to rodzaj uzupełnień, które cechują się licznymi zaletami, jednak warto także pamiętać o ich wadach. Czy warto zdecydować się na wykonanie implantów stomatologicznych?

Implanty zębowe – zalety

  • Wieloletnia trwałość – implanty doskonale nadają się jako uzupełnienie na wiele lat, a u wielu pacjentów mogą one służyć nawet dożywotnio. Aby wydłużyć ich trwałość, warto zdecydować się na system implantów oferowany przez uznanego producenta.
  • Estetyczny uśmiech – korony i mostki stosowane przy implantach stomatologicznych mogą imitować naturalne zęby i w zasadzie są nie do odróżnienia od zębów naturalnych. Pozwalają one nadanie atrakcyjnego uśmiechu u tych pacjentów, którzy mieli z jego powodu kompleksy.
  • Wygoda – implanty są bardzo wygodne w stosowaniu i pod tym względem są one znacznie lepszym wyborem niż protezy ruchome. Implanty nie powodują powstania podrażnień, otarć i można korzystać z nich tak komfortowo jak z naturalnego uzębienia.
  • Brak wpływu na mowę – implanty nie powodują zaburzenia mowy, co często zdarza się w przypadku protez wyjmowanych z jamy ustnej.
  • Wygodne jedzenie – implanty stomatologiczne pozwalają na jedzenie praktycznie każdego typu pożywienia, ponieważ nie wpływają one na funkcję żucia.
  • Nie wymagają szlifowania zębów – w porównaniu do zwykłych mostków protetycznych umieszczanych na dwóch zębach filarowych implanty nie wymagają ich szlifowania, a niekiedy także leczenia kanałowego.
  • Mają szerokie zastosowanie – implanty doskonale sprawdzają się w zróżnicowanych przypadkach, nawet tych bardzo wymagających.

Implanty zębowe – wady

  • Wysoka cena – największą wadą implantów zębowych jest ich cena, co powoduje, że jest to najdroższy rodzaj uzupełnienia protetycznego, jakie obecnie dostępne jest na rynku.
  • Konieczność znalezienia dobrego gabinetu – aby wykonać implanty stomatologiczne, warto zdecydować się na pomoc renomowanego gabinetu, gdzie można mieć pewność obsługi na najwyższym poziomie.

Więcej informacji o implantach stomatologicznych można znaleźć na stronie kliniki dentystycznej Studio SE.

Likes:
0 0
Views:
707
Article Categories:
Zabiegi, lekarze

Dodaj komentarz